Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Wydarzenie Energy Tomorrow 2016 odbyło się w Wiedniu na terenie „Wolke 19” w biurowcu Ares Tower i przewodziło mu w tym roku motto "Energy Revolution - Quo Vadis?". W wydarzeniu wzięło udział 120 osób. "Cieszymy się, że Energy Tomorrow stało się platformą wymiany pomysłów i nawiązywania kontaktów" - mówiła Karin Fuhrmann, doradczyni podatkowa i wspólniczka w TPA Horwath, a także inicjatorka tego wydarzenia branży energetyki odnawialnej.
Prof. Karl Rose, cieszący się światowym uznaniem specjalista w dziedzinie energetyki oraz dyrektor Światowej Rady Energetycznej , wygłosił przemówienie programowe pt. "Konferencja Narodów Zjednoczonych w Paryżu w sprawie zmian klimatu a jej wpływ na politykę energetyczną i rynki energetyczne w Unii Europejskiej". Rose omówił wyzwania i cele, jakie w najbliższej przyszłości będą stać przed Unią Europejską, czyli zwiększenie efektywności energetycznej i zrealizowanie celów klimatycznych wyznaczonych na rok 2030.
Zagrożenie realizacji celów dotyczących efektywności energetycznej i oszczędności energii
Rose wskazał szereg kluczowych i ważnych działań, jakie należy w najbliższym czasie podjąć w celu zrealizowania celów energetyczno-klimatycznych wyznaczonych przez UE. Według Rose należy m.in. utworzyć unię energetyczną w celu sprawniejszego rozwiązywania problemów, więcej inwestować w badania i rozwój (nakłady inwestycyjne w tym zakresie są bowiem zbyt niskie w stosunku do przyznawanych kwot dofinansowania), a także zmienić sposób myślenia ludności. Ponadto stwierdził, że "konieczne, choć niestety nie zawsze możliwe, jest myślenie systemowe". W odpowiedzi na kluczowe pytanie zadane przez słuchaczy dotyczące sposobu realizacji wspomnianych celów Rose odpowiedział z pełnym spokojem i przekonaniem: "Nie chodzi o to, czy osiągniemy te cele - co do tego nie mam wątpliwości! Zasadnicze pytanie brzmi następująco - jak duże straty poniesiemy przy ich realizacji".
Specjaliści z TPA Horwath i kancelarii prawnej Schönherr omówili różne formy energetyki w Austrii i Europie Środkowo-Południowej w aspekcie ekonomiczno-prawnym. Wojciech Sztuba, wspólnik w TPA Horwath Poland, przedstawił słuchaczom aktualne informacje na temat planów wsparcia energetyki wiatrowej w Polsce. W swojej prezentacji omówił warunki niezbędne do realizacji modelu aukcyjnego oraz główne problemy z tym związane, wskazując na możliwość wprowadzenia poprawek w modelu aukcyjnym i objaśniając założenia nowej ustawy o inwestycjach w elektrownie wiatrowe, która może wejść w życie już w kwietniu 2016 r.
Jiří Hlaváč, wspólnik TPA Horwath w Czechach, przedstawił charakterystykę sektora energetyki słonecznej w Czechach, uprzednio przedstawiając jego przekrój historyczny, a następnie przechodząc do kwestii prawnych. Hlaváč wskazał dwa typowe przykłady obrazujące wpływ zmian w przepisach dotyczących dofinansowania i podatków.
Bernd Rajal, wspólnik w kancelarii Schönherr, skupił się głównie na przestawieniu aktualnych ram prawnych UE w zakresie energetyki odnawialnej i efektywności energetycznej w Europie Środkowo-Wschodniej.
Host Dulle z międzynarodowej firmy inżynieryjno-konsultingowej Pöyry wygłosił prezentację pt. "Efektywność energetyczna - konieczność czy kaprys?", zachęcając firmy, inwestorów oraz osoby fizyczne do zadania sobie tego kluczowego pytania w odniesieniu do przyszłych projektów.
Przykłady dobrych praktyk w zakresie efektywności energetycznej pod względem regeneracji sprzętu elektronicznego w Austrii zaprezentował Ingmar Höbarth, dyrektor zarządzający Funduszu Klimatyczno-Energetycznego, zwieńczając tym samym wielowątkowy i oparty na rozważaniach praktycznych program wydarzenia Energy Tomorrow. Podobnie jak jego poprzednicy za bezwzględnie konieczną uznał zmianę paradygmatu w aktualnych wzorcach konsumpcyjnych i zachowaniach firm, instytucji oraz osób fizycznych.
TPA Horwath - liczby i fakty
Firma TPA Horwath to jeden z czołowych usługodawców w zakresie doradztwa podatkowego i audytu w Austrii i na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. W 12 placówkach firmy w Austrii pracuje ok. 500 osób.
Poza Austrią grupa TPA Horwath Group posiada placówki w dziesięciu państwach (Albania, Bułgaria, Chorwacja, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Czechy i Węgry). Łącznie na terenie 11 państw grupa zatrudnia ok. 1 tys. pracowników.
Oferta firmy obejmuje usługi z zakresu doradztwa podatkowego, audytu i innego rodzaju doradztwa.
Więcej informacji można znaleźć na naszych stronach:
www.tpa-horwath.at
www.tpa-horwath.com
www.energy-tomorrow.eu
KONTAKT:
Isabell Elias
Rzecznik prasowy
MAS Bsc Bakk
tel. +43 (01) 588 35-217
e-mail: isabell.elias@tpa-horwath.com
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 13.04.2016, 18:49 |
Źródło informacji | APA-OTS |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu