Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- MR informuje:
Nawigacja i łączność satelitarna oraz obserwacja Ziemi z kosmosu pozwalają na pozyskanie informacji, które mogą być przydatne administracji publicznej w wielu strategicznych sektorach. Dotyczy to m.in.: wszystkich obszarów transportu, monitoringu i ochrony środowiska, rolnictwa, zarządzania kryzysowego, planowania przestrzennego czy energetyki. Konferencja „Satelity dla społeczeństwa” odbyła się 19 kwietnia br. w siedzibie Ministerstwa Rozwoju.
"Obecnie trudno wyobrazić sobie nasze codzienne życie bez wykorzystania satelitów. Telewizja, nawigacja drogowa, prognozy pogody, dostęp do internetu w domach, telemedycyna, – to tylko niektóre usługi, które nie byłyby możliwe bez użycia technik satelitarnych. Polityka kosmiczna nie jest oderwana od rzeczywistości jak się może potocznie uważać, lecz jest obecna prawie w każdym aspekcie życia. Z satysfakcją przyjmuję fakt, że stereotypowe rozumienie „działalności kosmicznej” jako czegoś drogiego, niepraktycznego i niemającego wpływu na życie zwykłych obywateli powoli odchodzi w przeszłość" - mówiła wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz.
Zapowiedziała również, że powstanie narodowa strategia kosmiczna, która będzie częścią Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.
"Polska aktywnie uczestniczy w politykach kosmicznych. Zgromadzenie odpowiednich danych to dopiero początek – kluczowe jest to jak będziemy te dane wykorzystywać w sektorze publicznym" – zaznaczyła wiceszefowa resortu.
Więcej informacji nt. konferencji znajduje się na stronie: https://www.mr.gov.pl/strony/aktualnosci/satelity-dla-spoleczenstwa/
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)
kom/ ksi/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 19.04.2016, 17:35 |
Źródło informacji | MR |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |