Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Portal TechCrunch przypomina, że Lenovo znane jest z trafnych inwestycji. Pierwszy taki fundusz, warty 100 mln dolarów, firma utworzyła w 2010 r. W skład portfolio Lenovo weszły wówczas projekty takie jak izraelski startup Face++, pozwalający na rozpoznawanie twarzy, chińska spółka iDreamsky czy amerykańskie Nok Nok Labs, specjalizujące się w biometrycznym uwierzytelnianiu danych.
Firma ogłosiła, że dzięki drugiemu funduszowi chce się skupić na spółkach, który produkty będą współdziałać z produktami Lenovo, szczególnie w dziedzinach takich jak usługi w chmurze, big data, sztuczna inteligencja, roboty i inne usługi internetowe.
Lenovo uruchomiło też program inkubatorowy dla własnych projektów. Niektóre jednostki - w tym aplikacja do udostępniania danych SHAREit, a także Lenovo Cloud i Lenovo Connect - uniezależnią się od spółki matki, co pozwoli im np. ubiegać się o finansowanie zewnętrznych inwestorów.
Firma jest obecnie w trakcie restrukturyzacji po tym, jak w zeszłym roku po raz pierwszy zanotowała straty. Pozostaje wprawdzie liderem w sprzedaży komputerów osobistych (między pierwszymi kwartałami 2015 r. i 2016 r. zwiększyła swój udział w rynku z 19,4 do 20,1 proc.), ale rynek ten się kurczy, więc rzeczywista sprzedaż Lenovo maleje.
Przedsiębiorstwo przeżywa też trudności na rynku smartfonów. W kwietniu firma analityczna IDC podała, że Lenovo wypadło z pierwszej piątki światowych producentów telefonów.(PAP)
akl/ akw/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 08.05.2016, 12:31 |
Źródło informacji | PAP Technologie |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |