Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- MR informuje:
Do 10 czerwca br. czekamy na opinie i uwagi do projektu programu Polska-Rosja 2014-2020 oraz do prognozy jego oddziaływania na środowisko. Przewidywany budżet programu to 61,3 mln euro – 41,3 mln euro z funduszy Unii Europejskiej i 20 mln euro ze środków Federacji Rosyjskiej.
Konsultacje są otwarte dla wszystkich zainteresowanych, w tym przedstawicieli samorządów, partnerów społeczno-gospodarczych, administracji rządowej, organizacji pozarządowych, środowisk akademickich.
Opinie i uwagi można zgłaszać do 10 czerwca 2016 r. poprzez formularz dostępny na stronie Ministerstwa Rozwoju pod linkiem https://konsultacje.mrr.gov.pl/. Wszystkie zostaną rozpatrzone w toku prac nad ostateczną wersją programu, która powstanie do końca czerwca.
Z projektami dokumentów można zapoznać się na stronie Europejskiej Współpracy Terytorialnej http://www.ewt.gov.pl/strony/wiadomosci/konsultacje-publiczne-projektu-programu-wspolpracy-transgranicznej-europejskiego-instrumentu-sasiedztwa-polska-rosja-2014-2020/
Program Polska-Rosja – podstawowe informacje
Projekty realizowane z funduszy programu muszą wpisywać się w jeden z czterech celów tematycznych:
- promocja kultury lokalnej i zachowanie dziedzictwa historycznego;
- ochrona środowiska, przeciwdziałanie oraz adaptacje do zmian klimatu;
- poprawa dostępności regionów, rozwój trwałego i odpornego na klimat transportu oraz sieci i systemów komunikacyjnych;
- promocja zarządzania granicami oraz zarządzanie bezpieczeństwem, mobilnością i migracjami.
Obszar główny wsparcia programu będzie obejmował:
- po stronie polskiej podregiony: gdański, trójmiejski, starogardzki, elbląski, olsztyński, ełcki i suwalski;
- po stronie rosyjskiej: Obwód Kaliningradzki.
Dodatkowo po stronie polskiej, jako tzw. obszar przyległy, w programie będą uczestniczyć podregiony: słupski i białostocki.
Instytucje programowe
Instytucją Zarządzającą będzie Ministerstwo Rozwoju, które wraz z rosyjskim Ministerstwem Rozwoju Gospodarczego, będzie pełnić też funkcję Instytucji Krajowych.
Podobnie jak w innych programach transgranicznych zarządzanych przez Polskę, Wspólny Sekretariat Techniczny zostanie zlokalizowany na obszarze ich wsparcia. W przypadku programu Polska-Rosja, będzie to Olsztyn. W Obwodzie Kaliningradzkim działać będzie filia Sekretariatu.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)
kom/ pd/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 09.05.2016, 13:26 |
Źródło informacji | MR |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |