Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Centrum wydarzeń zlokalizowane będzie na Rynku Głównym w Krakowie, gdzie powstanie Festiwalowe Miasteczko Naukowe, a na jego terenie będzie można obserwować eksperymenty, pokazy i doświadczenia przygotowane przez współorganizatorów Festiwalu. Na scenie zlokalizowanej pod Wieżą Ratuszową, reprezentowane będą najbardziej spektakularne osiągnięcia naukowe.
Miasteczko będzie czynne dla zwiedzających 19 i 20 maja, od godz. 11:00 do 18:00 oraz 21 maja, od godz. 11:00 do 17:00.
Patronem wydarzenia został wybrany Stanisław Lem czołowy przedstawiciel polskiej fantastyki naukowej, filozof, futurolog i eseista. Współorganizatorzy przygotowali ciekawy program związany z jego twórczością. Tematem przewodnim dla festiwalowych wydarzeń jest hasło „Czas i przestrzeń”.
Program wydarzeń Festiwalowych:
- 18 maja, godz. 9:00-14:00
Ekologiczny Turniej Kosmiczny - finały rozgrywek piłki siatkowej mężczyzn ze szkół ponadgimnazjalnych.
Gościem specjalnym będzie Ryszard Andrzej Niemczyk.
Miejsce: TAURON Arena Kraków (mała hala), ul. Stanisława Lema 7, Kraków
- 18 maja, godz. 11:00
Konferencja prasowa
Gość specjalny: Józef Skrzek z zespołem
Miejsce: Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej, ul. Podchorążych 2, Kraków
- 19 maja, godz. 18:00
"Kosmos. Czasów i przestrzeni jest mnóstwo, a ich dystrybucja nierównomierna" - wernisaż projektu Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie
Miejsce: Muzeum Archeologiczne, ul. Senacka 3, Kraków (wstęp wolny)
- 19 maja, godz. 19:00
"Ożenek" Mikołaja Gogola - spektakl teatralny w wykonaniu studentów Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, reżyseria: Wiktor Loga-Skarczewski.
Miejsce: Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna (scena im. Stanisława Wyspiańskiego), ul. Straszewskiego 22, Kraków (rezerwacja i odbiór biletów w Biurze Festiwalu Nauki - Uniwersytet Pedagogiczny, ul. Podchorążych 2, pok. 176, Kraków)
- 20 maja, godz. 21:00
Terra Nostra Desiderabilis - koncert Józefa Skrzeka z zespołem i zaproszonymi chórami akademickimi uczelni krakowskich, dyrygent: Adam Korzeniowski.
Miejsce: kościół pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, ul. Augustiańska 7, Kraków (wejście od ul. Skałecznej)
Rezerwacja i odbiór wejściówek w Biurze Festiwalu Nauki - Uniwersytet Pedagogiczny, ul. Podchorążych 2, pok. 176, Kraków oraz przed koncertem w kościele
- 21 maja, godz. 19:00
Koncert finałowy Festiwalu Nauki, wykonawcy: Orkiestra Kameralna Akademii Muzycznej w Krakowie, Monika Krasicka - wiolonczela, Michał Maciaszczyk - dyrygent.
Miejsce: Muzeum Inżynierii Miejskiej, ul. św. Wawrzyńca 15, Kraków (wstęp wolny)
Szczegółowe informacje wraz z programem można znaleźć na stronie internetowej Festiwalu: www.festiwalnauki.krakow.pl
Festiwal Nauki budzi ogromne zainteresowanie wśród mieszkańców miasta i regionu oraz turystów, co potwierdza jego wysoką rangę i efektywność. Obecnie jest to jedna z największych imprez popularyzujących naukę w Małopolsce, a jej otwartość i różnorodność (liczne atrakcje organizowane w ramach Festiwalu) pozwalają na dotarcie z ideą przedsięwzięcia nie tylko lokalnie.
Głównym Organizatorem wydarzenia po raz kolejny jest Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.
Mecenas: PGNiG
Partnerzy: Centrum Badawcze ABB, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie.
Projekt współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 12.05.2016, 16:47 |
Źródło informacji | Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Debata ekspercka i prezentacja raportu Politechniki Wrocławskiej „Między ciekawością a niepewnością. Pokolenia Polaków wobec sztucznej inteligencji - wiedza, doświadczenie, nastroje”
Termin: 25.06.2025, godz. 10:00- 04.07.2025, 15:01
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Politechnika Wrocławska
-
Image
Nowy instytut Łukasiewicz zajmie się cyberbezpieczeństwem i sztuczną inteligencją PAP
Z aktywów Łukasiewicz – EMAG powstał Łukasiewicz – Instytut Sztucznej Inteligencji i Cyberbezpieczeństwa. „To dla nas dzień symboliczny, ponieważ wdrażamy w życie jeden z ważnych filarów strategii naszej sieci badawczej – czyli kompetencje z zakresu transformacji cyfrowej” – powiedział dr Hubert Cichocki, prezes Centrum Łukasiewicz, podczas uroczystości powołania instytutu, która odbyła się 3 lipca 2025 r. w Katowicach.- 04.07.2025, 12:50
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Firma Creditsafe - klient BlackLine - odnotowuje 234-procentowy zwrot z inwestycji i zdobywa nagrodę 2025 Nucleus Research ROI Awards
Wyróżnienie od niezależnej instytucji potwierdza, że bazująca na SI platforma wsparcia działów finansowych przedsiębiorstw, którą stworzyła firma BlackLine, ma wymierny wpływ na modernizację światowej branży finansowej.- 03.07.2025, 16:57
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ