Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Centrum wydarzeń zlokalizowane będzie na Rynku Głównym w Krakowie, gdzie powstanie Festiwalowe Miasteczko Naukowe, a na jego terenie będzie można obserwować eksperymenty, pokazy i doświadczenia przygotowane przez współorganizatorów Festiwalu. Na scenie zlokalizowanej pod Wieżą Ratuszową, reprezentowane będą najbardziej spektakularne osiągnięcia naukowe.
Miasteczko będzie czynne dla zwiedzających 19 i 20 maja, od godz. 11:00 do 18:00 oraz 21 maja, od godz. 11:00 do 17:00.
Patronem wydarzenia został wybrany Stanisław Lem czołowy przedstawiciel polskiej fantastyki naukowej, filozof, futurolog i eseista. Współorganizatorzy przygotowali ciekawy program związany z jego twórczością. Tematem przewodnim dla festiwalowych wydarzeń jest hasło „Czas i przestrzeń”.
Program wydarzeń Festiwalowych:
- 18 maja, godz. 9:00-14:00
Ekologiczny Turniej Kosmiczny - finały rozgrywek piłki siatkowej mężczyzn ze szkół ponadgimnazjalnych.
Gościem specjalnym będzie Ryszard Andrzej Niemczyk.
Miejsce: TAURON Arena Kraków (mała hala), ul. Stanisława Lema 7, Kraków
- 18 maja, godz. 11:00
Konferencja prasowa
Gość specjalny: Józef Skrzek z zespołem
Miejsce: Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej, ul. Podchorążych 2, Kraków
- 19 maja, godz. 18:00
"Kosmos. Czasów i przestrzeni jest mnóstwo, a ich dystrybucja nierównomierna" - wernisaż projektu Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie
Miejsce: Muzeum Archeologiczne, ul. Senacka 3, Kraków (wstęp wolny)
- 19 maja, godz. 19:00
"Ożenek" Mikołaja Gogola - spektakl teatralny w wykonaniu studentów Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, reżyseria: Wiktor Loga-Skarczewski.
Miejsce: Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna (scena im. Stanisława Wyspiańskiego), ul. Straszewskiego 22, Kraków (rezerwacja i odbiór biletów w Biurze Festiwalu Nauki - Uniwersytet Pedagogiczny, ul. Podchorążych 2, pok. 176, Kraków)
- 20 maja, godz. 21:00
Terra Nostra Desiderabilis - koncert Józefa Skrzeka z zespołem i zaproszonymi chórami akademickimi uczelni krakowskich, dyrygent: Adam Korzeniowski.
Miejsce: kościół pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, ul. Augustiańska 7, Kraków (wejście od ul. Skałecznej)
Rezerwacja i odbiór wejściówek w Biurze Festiwalu Nauki - Uniwersytet Pedagogiczny, ul. Podchorążych 2, pok. 176, Kraków oraz przed koncertem w kościele
- 21 maja, godz. 19:00
Koncert finałowy Festiwalu Nauki, wykonawcy: Orkiestra Kameralna Akademii Muzycznej w Krakowie, Monika Krasicka - wiolonczela, Michał Maciaszczyk - dyrygent.
Miejsce: Muzeum Inżynierii Miejskiej, ul. św. Wawrzyńca 15, Kraków (wstęp wolny)
Szczegółowe informacje wraz z programem można znaleźć na stronie internetowej Festiwalu: www.festiwalnauki.krakow.pl
Festiwal Nauki budzi ogromne zainteresowanie wśród mieszkańców miasta i regionu oraz turystów, co potwierdza jego wysoką rangę i efektywność. Obecnie jest to jedna z największych imprez popularyzujących naukę w Małopolsce, a jej otwartość i różnorodność (liczne atrakcje organizowane w ramach Festiwalu) pozwalają na dotarcie z ideą przedsięwzięcia nie tylko lokalnie.
Głównym Organizatorem wydarzenia po raz kolejny jest Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.
Mecenas: PGNiG
Partnerzy: Centrum Badawcze ABB, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie.
Projekt współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 12.05.2016, 16:47 |
Źródło informacji | Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Badaczka: Polacy są umiarkowanie prospołeczni PAP
Polacy chcą wspierać materialnie, jak i poprzez poświęcanie czasu wolnego przede wszystkim swoją rodzinę, przyjaciół i sąsiadów, a w nieco mniejszym stopniu uchodźców z Ukrainy. Jesteśmy umiarkowanie prospołeczni - powiedziała PAP psycholożka dr Iwona Nowakowska.- 21.12.2024, 08:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Nauka w Polsce
-
Hillstone Networks świętuje sukcesy w dziedzinie cyberbezpieczeństwa i przewiduje innowacyjną przyszłość na rok 2025
- 20.12.2024, 09:21
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PR Newswire