Newsletter

AC SA Osiągnięcie kryterium umowy znaczącej

17.06.2016, 18:14aktualizacja: 17.06.2016, 18:14

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Raport bieżący 25/2016

Zarząd AC S.A. z siedzibą w Białymstoku (dalej jako "Spółka") informuje, iż w dniu 16.06.2016 r. zawarła na podstawie ramowej Umowy dystrybucyjnej zawartej dnia 02.01.2013 r. z Auto Gas Global Trading Ltd. (dalej jako "Kontrahent") z siedzibą w Kijowie umowę sprzedaży, która wraz z innymi umowami zawieranymi z Kontrahentem lub wskazanymi przez niego podmiotami w okresie krótszym niż 12 miesięcy, spełniły łącznie kryterium umowy znaczącej, tzn. osiągnęły wartość 18.567.448,91 PLN. Poszczególne jednostkowe umowy sprzedaży były i są zawierane na podstawie tej Umowy.

Umowa dystrybucyjna określa ramy współpracy pomiędzy jej stronami. Na jej podstawie Kontrahent lub wskazane przez niego podmioty, kupują od Spółki w celu dalszej odsprzedaży, Wyroby oznaczone znakami towarowymi Spółki znajdujące się w jej ofercie handlowej, stosowane w pojazdach zasilanych gazem.

Kupujący jest zobowiązany kupować Wyroby objęte przedmiotem umowy wyłącznie od Spółki oraz utrzymywać udział Wyrobów w obrocie ilościowym elektroniką stosowaną w pojazdach zasilanych sekwencyjnym wtryskiem gazu na poziomie minimum 90% takiego obrotu. Spółka może stosować kary umowne za odsprzedawanie Wyrobów do innych krajów, zlecenie produkcji innym podmiotom lub produkcję we własnym zakresie wyrobów z zakresu elektroniki stosowanej w pojazdach zasilanych gazem, modyfikowanie kupionych Wyrobów. Wysokość kary umownej stanowi równowartość 30% (trzydzieści procent) obrotu netto Wyrobami z okresu 12 (dwunastu) miesięcy poprzedzających fakt stwierdzenia naruszenia ustaleń umowy. Zapłata kary umownej nie wyłącza prawa Spółki do dochodzenia odszkodowania na zasadach ogólnych włącznie z pokryciem Spółce utraconych korzyści wynikających w szczególności z utraty rynku zbytu, gdy szkoda przewyższa wysokość zapłaconej kary.

Pozostałe warunki umowy nie odbiegają od powszechnie stosowanych w tego typu umowach. Szczegółowe warunki związane z poszczególnymi umowami sprzedaży określane są każdorazowo.

Umowa została uznana za znaczącą, ponieważ jest to umowa, której jedną ze stron jest Spółka (emitent) i której przedmiot osiągnął wartość stanowiącą co najmniej 10% wartości przychodów ze sprzedaży Spółki za okres ostatnich czterech kwartałów obrotowych.

Spółka wskazuje, iż 10% wartości przychodów ze sprzedaży Spółki za okres ostatnich czterech kwartałów obrotowych (przychody te, według opublikowanego raportu SA-Q I/2016 oraz SA-R 2015, na dzień 31.03.2016 r. wynoszą 170.285.215,20 PLN) wynosi 17.028.521,52 PLN.

Umową o największej wartości zawartą w okresie ostatnich 12 miesięcy jest umowa z dnia 19.05.2016 r., której wartość netto wyniosła 2.071.586,81 zł. Wszystkie wskazane powyżej informacje odnosiły się również do tej umowy.

Podstawa prawna: § 5 ust. 1 pkt 3 w zw. § 9 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim.

Więcej na: biznes.pap.pl

kom espi zdz

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 17.06.2016, 18:14
Źródło informacji ESPI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ