Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- MR informuje:
Ruszył kolejny nabór wniosków w Programie Polska Wschodnia (POPW). Mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa mogą ubiegać się nawet o 7 mln zł na tworzenie innowacyjnych rozwiązań. Do efektywnego rozdysponowania jest 135 mln zł. Firmy mogą składać wnioski do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości do 31 lipca br.
– Innowacje są podstawą współczesnego biznesu, dlatego silnie wspieramy firmy w ich wdrażaniu – zaznaczył wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak. – Poprzedni konkurs, w którym dzieliliśmy środki na tworzenie nowatorskich rozwiązań z wykorzystaniem wyników prac badawczo-rozwojowych, spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Liczymy, że i tym razem przedsiębiorcy złożą wiele wartościowych projektów, których realizacja pomoże im zbudować przewagę konkurencyjną na rynku, a także będzie impulsem do wprowadzania na rynek kolejnych, oryginalnych produktów – dodał.
Konkurs organizowany jest w poddziałaniu 1.3.1 Wdrażanie innowacji przez MŚP, adresowanym do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw należących do ponadregionalnych powiązań kooperacyjnych (grupa minimum pięciu firm współpracujących ze sobą w pokrewnych branżach), które obejmują swym zasięgiem minimum dwa województwa, w tym co najmniej jedno z Polski Wschodniej (lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie lub warmińsko-mazurskie).
Fundusze POPW umożliwią firmom realizację całego procesu wdrażania innowacji – od przeprowadzenia prac dostosowawczych (m.in. przygotowanie analizy rynku i możliwości ulokowania na nim produktu, opracowanie dokumentacji wdrożeniowej, uzyskanie patentu) po działania związane z wytworzeniem nowatorskiego produktu (m.in. zakup, montaż i uruchomienie maszyn i urządzeń, linii produkcyjnej lub technologicznej).
Co istotne, w ramach poddziałania 1.3.1 POPW firmy nie muszą samodzielnie przeprowadzać prac badawczo-rozwojowych, lecz mogą nabyć ich wyniki, aby wdrożyć innowacje. Warto również pamiętać, że innowacje nie muszą wiązać się wyłącznie z wysokimi technologiami czy wynalazkami. Chodzi o wprowadzenie do praktyki gospodarczej nowego lub znacząco ulepszonego towaru (lub usługi).
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)
kom/ ksz/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 30.06.2016, 10:13 |
Źródło informacji | MR |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |