Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Z najwyższego piętra Olivia Star, ponad 150 metrów nad ziemią, będzie można podziwiać najpiękniejszą panoramę w Polsce: na Zatokę Gdańską, Gdańsk, Gdynię, Sopot, Półwysep Helski oraz Trójmiejski Park Krajobrazowy. Na tych najwyższych piętrach budynku powstanie ogólnodostępny taras widokowy i centrum konferencyjne.
Budynek będzie połączony z przeszklonym ogrodem zimowym, który został zaprojektowany jako tętniące życiem miejsce pełne wydarzeń edukacyjnych i artystycznych. Ta całoroczna, piękna przestrzeń o wspaniałej atmosferze udostępniona zostanie lokalnej społeczności.
"Pragniemy, aby Olivia Star stał się nowym symbolem i dumą Gdańska, Trójmiasta i całego Pomorza. Olivia Business Centre to biznesowo-konferencyjne serce całej metropolii. Kształt budynku będzie nawiązywał do architektury sąsiadującej Hali Olivia. Poprzez nawiązanie do niej chcemy powiedzieć, że kontynuujemy dzieło naszych przodków" - powiedział Maciej Grabski, prezes Olivia Business Centre podczas przemówienia rozpoczynającego uroczystość.
Olivia Star będzie najwyższym budynkiem w północnej Polsce. Szczytowy punkt elewacji tego wysokościowca znajdzie się na wysokości 156 metrów, a łącznie z iglicami budynek osiągnie 180 metrów. Olivia Star stanie między biurowcami Olivia Four i Olivia Six, przy publicznym patio z zielenią i fontannami. Olivia Star powiększy powierzchnię biurową do wynajęcia w Olivia Business Centre z 73 do prawie 120 tys. mkw. Pod wieżowcem powstanie 3-kondygnacyjny parking podziemny. Wprowadzenie się pierwszych najemców planowane jest na wiosnę 2017 roku.
"Olivia Star będzie najnowocześniejszym budynkiem wysokościowym w Polsce i jednym z trzech w Polsce z trójszybową całoszklaną fasadą. Na wszystkich piętrach biurowych znajdą się specjalnie zaprojektowane systemy wentylacji naturalnej, co sprawi, że komfort pracy w Olivia Star będzie nieporównywalnie większy niż we wszystkich obecnie budowanych wieżowcach. Będzie to możliwe dzięki innowacyjnej fasadzie, którą sami zaprojektowaliśmy i przebadaliśmy. W Warszawie powstają podobne budynki, ale żaden z nich nie ma takiego rozwiązania. Uchylne fragmenty elewacji pozwolą wentylować świeżym powietrzem indywidualnie każde pomieszczenie. Budynek został przebadany także pod względem akustyki i będzie certyfikowany w ekologicznym systemie BREEAM na poziomie Excellent. Olivia Star już teraz jest skomercjalizowany w ok. 30%" - powiedział Maciej Kotarski, dyrektor wynajmu w Olivia Business Centre.
OLIVIA STAR
- Wysokość całkowita: 180 m
- Najwyższy punkt elewacji: 156 m
- Wysokość najwyższego punktu nad poziomem morza: 200 m n.p.m.
- Liczba kondygnacji nadziemnych: 35
- Liczba kondygnacji podziemnych: 3
- Powierzchnia do wynajęcia: 45.690 mkw.
- Możliwość naturalnej wentylacji: TAK
- System certyfikacji ekologicznej: BREEAM
- Planowane wprowadzenie pierwszych najemców: wiosna 2017
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 30.06.2016, 17:43 |
Źródło informacji | Olivia Business Centre |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu