Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Zarząd POLNORD SA ("Spółka") informuje, że w dniu dzisiejszym Spółka udzieliła odpowiedzi w trybie art.428 KSH na pytania jednego z akcjonariuszy zadane na Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu w dniu 28 czerwca 2016r.
Treść pytania:
"Sprawozdanie Zarządu z działalności Grupy Kapitałowej w 2014 r. w akapicie III.2.1 pt. "Zestawienie działek o największej wartości" (s. 42 pliku pdf) zawiera tabelę nr 15, która opisuje najbardziej wartościowe działki posiadane przez grupę kapitałową z podaniem ich powierzchni, wyceny oraz przeznaczenia. Sprawozdanie Zarządu za 2015 r. z nieznanych mi powodów nie zawiera odpowiednika tej tabeli. Proszę o ujawnienie aktualnej (tj. na koniec 2015 r.) wyceny bilansowej tych samych działek. Jeśli Zarząd odmawia ujawnienie takiej informacji, to proszę o precyzyjne wyjaśnienie dlaczego, zdaniem Zarządu, ujawnienie informacji mogłoby wyrządzić spółce szkodę (art. 428 §2 ksh)".
Odpowiedz:
Sprawozdanie Zarządu z działalności Grupy Kapitałowej za rok 2015 jest sporządzone zgodnie z wymogami prawa. Obecny Zarząd Spółki zaprezentował dane w inny sposób, niż zrobił to poprzedni Zarząd w sprawozdaniu za rok 2014, do czego był uprawniony. Spółka - na potrzeby sporządzonego sprawozdania, nie miała obowiązku przedstawienia tabeli zawierającej zestawienie działek o największej wartości
Treść pytania:
"Sprawozdanie Zarządu z działalności Grupy Kapitałowej w 2015 r. w akapicie IV.2 pt. "Toczące się postępowania przed sądem..." (s. 49 pliku pdf) podaje opis sporu z ANR o zapłatę podwyższonej opłaty rocznej z tytułu użytkowania wieczystego. Proszę o wyjaśnienie dlaczego, zdaniem Zarządu, wypowiedzenie dokonane przez ANR było nieskuteczne i dlaczego, mimo to, zachodzi konieczność zawiązania rezerwy na zobowiązania związane z tym sporem? Dlaczego w 2015 r. zaszła potrzeba istotnego podniesienia kwoty rezerw w stosunku do stanu na koniec 2014 r., podczas gdy jeszcze w 2014 r. część tej rezerwy została rozwiązana? Proszę wyjaśnić, w jakim okresie należy oczekiwać wypływu gotówki w związku z tym sporem (rezerwa jest krótkoterminowa) oraz jak taki wypływ wpłynie na zdolność spółki do przestrzegania kowenantów zawartych w warunkach emisji obligacji?"
Odpowiedz:
Spółka podtrzymuje dotychczasowe stanowisko, iż wypowiedzenia dokonane przez Agencję Nieruchomości Rolnych są bezskuteczne. Niemiej jednak, rezerwy są tworzone zgodnie z Międzynarodowym Standardem Rachunkowości nr 37. Kancelaria prawna reprezentująca Spółkę w tych postępowaniach, pod koniec 2015 roku, uwzględniając rozwój spraw podwyższyła prawdopodobieństwo niekorzystnego rozstrzygnięcia części spraw. Wobec czego, Spółka zaktualizowała wartość rezerw.
Z uwagi na złożony i skomplikowany prawnie charakter spraw, nie można obecnie przewidzieć terminu ich zakończenia. Dlatego też, Spółka prezentuje utworzone rezerwy, jako krótkoterminowe.
W ocenie Zarządu, ewentualny wypływ gotówki nie wpłynie negatywnie na zdolność Spółki do przestrzegania warunkach emisji obligacji.
Podstawa prawna: Zgodnie z § 38 ust. 1 pkt 12 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19.02.2009 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim.
Więcej na: biznes.pap.pl
kom espi zdz
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 01.07.2016, 22:05 |
Źródło informacji | ESPI |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |