Newsletter

Dolnośląskie: zatwierdzono ponad 21,6 mln euro na współpracę transgraniczną

10.07.2016, 11:02aktualizacja: 10.07.2016, 11:02

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Rewitalizacja dwóch granicznych parków, modernizacje dróg, budowa tras rowerowych i szlaków turystycznych to niektóre projekty, które otrzymają dofinansowanie w ramach Programu Interreg Polska-Saksonia 2014-20 - zatwierdzono ponad 21,6 mln euro.

Jak poinformowała PAP Katarzyna Patrzałek z biura Programu Współpracy Interreg Polska-Saksonia 2014-20, komitet monitorujący zatwierdził projekty na łączną kwotę dofinansowania w wysokości ponad 21,6 mln euro.

Najwięcej - 3,1 mln euro - otrzymał wspólny projekt miast Zgorzelec i Goerlitz, związany z odbudową jednego z parków znajdujących się po obu stronach Nysy Łużyckiej w tych miastach.

Ponad 1,7 mln euro zostanie przeznaczonych na rewitalizację i promocję leżącego również po obu stronach granicy Parku Mużakowskiego, który jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

"Parki uznano za wspólne polsko-saksońskie dziedzictwo natury i kultury. Wsparcie otrzyma również czwarta już odsłona projektu +Przygoda z Nysą+, w ramach którego samorządy z Polski i Niemiec wspólnie promują aktywne spędzanie wolnego czasu na pograniczu. Budowane są trasy rowerowe, szlaki turystyczne" - podkreśliła Patrzałek.

Prawie 10 mln euro przewidziano na modernizację dróg m.in. drogi wojewódzkiej nr 351 relacji Pieńsk - Jędrzychowice i Pieńsk - Strzelno oraz na projekt nowego mostu przez graniczną rzekę pomiędzy Pieńskiem, a niemiecką miejscowością Deschka.

Ponad 1,6 mln euro przeznaczono na edukację transgraniczną. "Chodzi zarówno o finansowanie nauki języków - niemieckiego w Polsce i polskiego w Saksonii, jak również szkolenia związane z rynkiem pracy w obu krajach" - powiedziała Patrzałek. (PAP)

ros/ son/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 10.07.2016, 11:02
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ