Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MSZ: nominacje dla ambasadorów RP (komunikat)

03.08.2016, 15:47aktualizacja: 03.08.2016, 15:47

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MSZ informuje:

Minister Witold Waszczykowski wręczył dzisiaj w imieniu Prezydenta RP nominacje nowym polskim ambasadorom. Lidia Milka-Wieczorkiewicz będzie reprezentowała Polskę w Tunisie, Andrzej Świeżaczyński w Ammanie, a Aleksander Surdej obejmie placówkę przy Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju w Paryżu.

Lidia Milka-Wieczorkiewicz – Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny RP w Republice Tunezyjskiej

Lidia Milka-Wieczorkiewicz rozpoczęła pracę w służbie dyplomatycznej w 1991 r. W latach 1991-97 pełniła funkcję kierownika Wydziału Konsularnego w Ambasadzie RP w Rabacie. Od 1997 r. pracowała w Departamencie Afryki i Bliskiego Wschodu MSZ. W latach 1999-2004 była zastępcą szefa misji w Ambasadzie RP w Bejrucie, gdzie od 2001 do2002 r. pełniła funkcję chargé d’affaires. Po powrocie do kraju w 2004 r. była sekretarzem generalnym Polskiego Komitetu ds. UNESCO. W latach 2007-2011 była ambasadorem RP w Algierii. Następnie pracowała w Biurze Dyrektora Generalnego, a od 2015 r. w Ambasadzie RP w Maroku. Absolwentka Wydziału Historycznego UW, posiada stopień doktora nauk humanistycznych. Odbyła staże naukowe na Uniwersytecie Mohammeda V w Rabacie oraz École des hautes études en sciences sociales w Paryżu. Zna język francuski i angielski.

Andrzej Świeżaczyński – Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny w Jordańskim Królestwie Haszymidzkim

Andrzej Świeżaczyński w latach 1995-99 pracował w Biurze Radcy Handlowego w Teheranie jako attaché handlowy, a następnie kierownik BRH. Od 1999 do 2003 r. był I sekretarzem w Ambasadzie RP w Teheranie. W latach 2003-2006 pracował w Departamencie Współpracy Dwustronnej w Ministerstwie Gospodarki. Od 2006 do 2009 r. w Departamencie Afryki i Bliskiego Wschodu MSZ, gdzie pełnił funkcje naczelnika wydziału i zastępcy dyrektora. W latach 2009-2013 był radcą w Ambasadzie RP w Belgradzie. Od 2013 r. pracował w Departamencie Afryki i Bliskiego Wschodu. Ukończył Szkołę Główną Handlową. Zna język angielski i rosyjski.

Aleksander Surdej – Stały Przedstawiciel RP przy Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju w Paryżu

Aleksander Surdej w latach 1987-96 był asystentem w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, a od 1996 jest profesorem i kierownikiem Katedry Studiów Europejskich na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Przez wiele lat pracował jako konsultant i komentator gospodarczy. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie (ekonomia) i Uniwersytetu Jagiellońskiego (socjologia). Studiował na John Hopkins University (Bologna Center) oraz European University Institute we Florencji. Obronił doktorat na Uniwersytecie Jagiellońskim. Posiada stopień doktora nauk ekonomicznych. Zna języki: francuski, angielski, rosyjski, włoski.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ tnt/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 03.08.2016, 15:47
Źródło informacji MSZ
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ