Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Akcja Demokracja, Instytut Globalnej Odpowiedzialności, Instytut Spraw Obywatelskich, OPZZ, OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych wystąpiły wspólnie domagając się od Sejmu nacisku na rząd, aby nie godził się na tymczasowe wdrożenie CETA zanim umowy nie zatwierdzi polski Sejm. Podobne uchwały podjęły parlamenty węgierski i holenderski.
"Komisja Europejska wobec fiaska TTIP próbuje nam wmówić, że CETA to coś innego. To nieprawda. Zagrożenia dla rolnictwa i żywności czy mechanizm arbitrażu łączy obydwie umowy- uważa Maria Świetlik z Akcji Demokracji. - Odrzucenie niekorzystnych umów o wolnym handlu jest kluczowe dla naszej przyszłości. Rolą Sejmu jest głos obywateli wyrazić i wezwać rząd do odrzucenia tymczasowego wprowadzenia CETA. Dyskusja nad ewentualnym przyjęciem umowy musi się odbyć z udziałem różnych środowisk w otwartej debacie, a nie za zamkniętymi drzwiami" - dodaje.
Podobnego zdania jest Rafał Górski z INSPRO: "Pomysł tymczasowej implementacji CETA pokazuje, że elity brukselskie nie wyciągnęły wniosków z Brexitu i ACTA. Polski rząd i parlament powinny dbać o naszą suwerenność i zdecydowanie sprzeciwić się planom eurokratów i korporacji" - mówi.
Obawy podzielają związki zawodowe. "Wejście w życie tej umowy grozi tym, że prawa i standardy społeczne i ekonomiczne, chroniące obywateli w wielu aspektach ich życia m.in. prawa pracy, ochrony środowiska, bezpieczeństwa żywności, mogą się obniżyć" - twierdzi Jan Guz, przewodniczący OPZZ.
Sławomir Izdebski z rolniczego OPZZ zapowiedział, że możliwe są demonstracje rolników w tej sprawie.
Po konferencji posłom przekazano blisko 500 listów do parlamentarzystów napisanych przez obywateli.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 07.09.2016, 15:32 |
Źródło informacji | Akcja Demokracja |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
ORLEN i NCBR ogłosiły trzeci konkurs w programie NEON
Wspólne Przedsięwzięcie ORLEN i Narodowego Centrum Badań i Rozwoju pn. NEON wraca w nowej odsłonie. Do 30 czerwca 2025 roku można składać wnioski w trzecim już konkursie grantowym - NEON III. Budżet, prawie 200 mln zł, jest gotowy, aby wesprzeć rozwój najciekawszych rozwiązań technicznych, technologicznych i cyfrowych w trzech obszarach tematycznych: dekarbonizacja, cyfryzacja i gospodarka obiegu zamkniętego. Zainteresowani naborem są zaproszeni na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 15 kwietnia.- 09.04.2025, 10:41
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: NCBR
-
Image
Finał konkursu dla mediów „Platynowe Megawaty” coraz bliżej. Ostatni dzwonek na zgłoszenia
Trwa kolejna edycja jednego z najważniejszych plebiscytów branży energetycznej, w ramach którego nagradzane są najlepsze materiały 2024 roku, dotyczące rynków energii, gazu i OZE. Kto otrzyma statuetkę Dziennikarza Roku 2024? Czyje publikacje zachwycą kapitułę konkursu? O tym przekonamy się już niebawem. Zgłoszenia można przesyłać do 15 kwietnia br.- 09.04.2025, 10:31
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Towarowa Giełda Energii
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ