Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- MR informuje:
Polska będzie krajem partnerskim Międzynarodowych Targów Innowacyjnych Technologii Przemysłowych Hannover Messe 2017. Status partnera tego wydarzenia daje Polsce dużo większe możliwości promocji osiągnięć naszego przemysłu. 11 października umowę w tej sprawie podpisali wiceminister rozwoju Paweł Chorąży i Marc Siemering, wiceprezes Hannover Messe.
Targi Hannover Messe to najważniejsze i największe na świecie wydarzenie tego typu dla branży przemysłowej. Targi odwiedza ponad 200 tys. zwiedzających, w tym 70 tys. gości z zagranicy. Swoje oferty przedstawia ponad 5 tys. wystawców z kilkudziesięciu krajów. W wydarzeniu biorą udział również premierzy i prezydenci.
W tym roku obecni byli m.in. kanclerz Angela Merkel i prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama.
Każdego roku jedno państwo ma status partnera wydarzenia. W 2015 r. były to Indie, a w 2016 – Stany Zjednoczone. Polska, jako kraj partnerski w 2017 r., będzie najbardziej widocznym uczestnikiem targów. Zyskamy prestiżowy pawilon narodowy, będziemy także współautorami ceremonii otwarcia.
- Wsparcie rozwoju innowacyjnych firm i ich międzynarodowej ekspansji jest priorytetem rządu. Hanowerskie targi to dla naszych przedsiębiorstw świetna okazja do zaprezentowania zaawansowanych technologicznie produktów oraz nawiązania nowych, cennych kontaktów. Jako kraj partnerski Hannover Messe 2017 chcemy pokazać różnorodność i dynamikę polskiej gospodarki oraz jej zdolności innowacyjne – powiedział wiceminister rozwoju Paweł Chorąży.
Hasłem przewodnim przyszłorocznej imprezy, która odbędzie się w kwietniu, będzie: "Integrated Industry – Creating Value". Idea ta łączy w sobie różne tematy związane np. z cyfryzacją produkcji (przemysł 4.0) czy systemami energetycznymi.
- Działania polskiego rządu wpisują się w to hasło. W naszym Planie na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju stawiamy na reindustrializację, bo silna baza przemysłowa zwiększa odporność państw na skutki globalnych zmian koniunktury. Silnie akcentujemy też rolę innowacji w przemyśle. Jednym z naszym projektów w tym obszarze będzie program elektromobilności, który ma za zadanie zwiększyć udział pojazdów o napędzie elektrycznym – podkreślił wiceminister Chorąży.
Dla polskich mikro-, małych i średnich firm, które będą chciały wziąć udział w targach, powstał specjalny program promocji. Finansowanie będzie pochodzić z Programu Inteligentny Rozwój. Przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o wsparcie na pokrycie części kosztów działań promocyjnych. Maksymalna wartość wydatków kwalifikowanych objętych wsparciem to 1 mln zł. Uruchomienie naboru wniosków zaplanowano na początek 2017 r.
# # #
Polska zajmuje 7. miejsce wśród najważniejszych partnerów handlowych Niemiec (po USA, Francji, Holandii, Chinach, Wielkiej Brytanii i Włochach). Z kolei Niemcy są najważniejszym partnerem handlowym Polski. Według danych GUS polski eksport do Niemiec wzrósł w 2015 r. o 11,5 proc. do poziomu 203,5 mld zł.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)
kom/ tnt/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 11.10.2016, 13:12 |
Źródło informacji | MR |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |