Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Biuro w stolicy Polski (Tucana Engineering Warsaw sp. z o.o.) to piąty europejski i szósty na świecie (w tym w USA) oddział w sieci przedstawicielstw firmy. Będzie oferować usługi inżynieryjne dla konstruktorów i producentów samolotów, przedsiębiorstw z branży motoryzacyjnej, producentów podzespołów dla przemysłu lotniczego i motoryzacyjnego. Wśród klientów Tucana są tacy potentaci, jak Bombardier, Cessna, Gulfstream, Spirit AeroSystems czy centra inżynierskie pracujące dla Airbus.
Rozszerzenie współpracy Tucana Engineering z europejskimi klientami i wzrost portfela zamówień oraz wiążąca się z tym konieczność zwiększenia liczby inżynierów to przyczyny, dla których firma zdecydowała o wejściu na rynek Europy Środkowej. Po wnikliwej analizie Tucana postanowiła utworzyć nowe biuro właśnie w Polsce. Kluczowymi przesłankami był sprzyjający klimat inwestycyjny, korzystne warunki prowadzenia biznesu, rozwinięty rynek usług inżynierskich dla lotnictwa i motoryzacji oraz obecność w Polsce dużej liczby wyspecjalizowanych fachowców.
"Jestem pewien, że w warszawskim biurze Tucana Engineering będzie pracować wykwalifikowany personel, który sprosta bardzo skomplikowanym wyzwaniom inżynierskim - deklaruje Wołodymyr Kulczycki, przewodniczący Rady Nadzorczej Progresstech. - Pozwoli to - już na etapie tworzenia polskiego oddziału - zaangażować zespół do realizacji dowolnego projektu, nad którym pracują nasze pozostałe centra inżynieryjne".
W przyszłości, wraz z rozwojem warszawskiego biura, lista klientów będzie się powiększać dzięki pozyskiwaniu własnych odbiorców w krajach Europy Środkowej, w tym polskich przedsiębiorstw.
Biurem Tucana Engineering w Warszawie kieruje Mirosław Krekota, inżynier-konstruktor z 46-letnim stażem pracy w przemyśle lotniczym. Warto wspomnieć, że był on członkiem zespołów konstruujących największe na świecie samoloty transportowe (An-124 „Rusłan” i An-225 „Mrija”).
Kontakt (w j. angielskim): i.galliamova@tucana.aero
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 20.10.2016, 18:20 |
Źródło informacji | Tucana Engineering Warsaw |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu