Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- MIB informuje:
- Obwodnica Stalowej Woli i Niska, dla której dzisiaj podpisujemy zgodę na zaproszenie do drugiego etapu przetargu, da możliwości rozwoju całego regionu. To kolejny przykład na to, że infrastruktura drogowa w Polsce rozwija się i będzie się rozwijać - powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk 28 października 2016 r. w Stalowej Woli.
Do II etapu postępowania przetargowego zostały 28 października 2016 r. także skierowane trzy odcinki drogi ekspresowej S19 od granicy województw lubelskiego i podkarpackiego (Lasy Janowskie) do Niska. Łączna szacowana wartość tych inwestycji to 1,3 mld zł.
- Ziszcza się sen o Via Carpatia. Droga, która powstanie spowoduje, że Podkarpacie stanie się centrum komunikacyjnym, a więc marzenie staje się faktem – powiedział min. Adamczyk podpisując zgodę na skierowanie do realizacji podkarpackiego odcinka S19.
W konferencjach prasowych zorganizowanych w Stalowej Woli i Stobiernej wziął również udział wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit, a także marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, poseł do Parlamentu Europejskiego Tomasz Poręba, parlamentarzyści i samorządowcy.
Obwodnica Stalowej Woli i Niska
W najbliższym tygodniu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaprosi wykonawców do składania ofert na zaprojektowanie oraz wybudowanie obwodnicy miasta Stalowej Woli i Niska w ciągu drogi krajowej nr 77 Lipnik - Przemyśl, o dł. około 15,3 km. Planowane podpisanie umowy to połowa przyszłego roku.
Początek projektowanej obwodnicy zlokalizowany jest ciągu drogi krajowej w miejscu skrzyżowania ulic Podskarpowej i Chopina w Stalowej Woli. Koniec zaś stanowi włączenie obwodnicy do istniejącej DK77 w m. Przędzel przed węzłem Rudnik, stanowiącym połączenie projektowanej obwodnicy z drogą ekspresową S19 (docelowo po wybudowaniu drogi ekspresowej – włączenie do węzła Rudnik).
Inwestycja realizowana będzie w systemie Projektuj i buduj. Zadaniem wyłonionego w przetargu wykonawcy będzie, przed przystąpieniem do prac budowlanych, opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnych pozwalających na realizację inwestycji. Przekazanie placu budowy i rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest w IV kwartale 2018 r., zakończenie najwcześniej w II kwartale 2021 r.
Droga ekspresowa S19
Na przełomie 2016 i 2017 roku GDDKiA zaprosi wykonawców do składania ofert na zaprojektowanie oraz wybudowanie drogi ekspresowej S19 od granicy województw lubelskiego i podkarpackiego (Lasy Janowskie) do Niska. Zadanie podzielone zostało na trzy odcinki realizacyjne:
- Zadanie „A” Lasy Janowskie - Zdziary o dł. ok. 9,3 km;
- Zadanie „B” Zdziary - Rudnik nad Sanem o dł. ok. 9 km;
- Zadanie „C” Rudnik nad Sanem - Nisko Południe o dł. ok. 6 km.
Umowy na realizację zostaną podpisane w II połowie przyszłego roku.
Inwestycja realizowana będzie w systemie Projektuj i buduj. Zadaniem wyłonionych w przetargu wykonawców będzie zaprojektowanie poszczególnych odcinków drogi ekspresowej S19, uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, wybudowanie drogi wraz z obiektami inżynierskimi i towarzyszącą infrastrukturą, opracowanie dokumentacji powykonawczej oraz uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.
Przekazanie placu budowy i rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest w I połowie 2019 r. a zakończenie w 2021 r.
Obecnie na terenie województwa podkarpackiego realizowane są dwa odcinki S19 (Sokołów Małopolski - Stobierna i Świlcza - w. Rzeszów Południe).
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)
kom/ pd/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 28.10.2016, 16:35 |
Źródło informacji | MIB |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |