Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Ideą kongresu Smart Metropolia organizowanego przez Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot jest przybliżenie tematyki zjawiska metropolizacji. Rozwój państw opiera się na silnych obszarach metropolitalnych, z których każdy to duży rynek pracy, obejmujący kilkadziesiąt gmin - miejskich i wiejskich, zdolny do tworzenia i przyciągania nowych pomysłów i kapitału. Smart Metropolia odpowiada na pytania jak przyspieszyć proces budowy konkurencyjnych ośrodków metropolitalnych i jak wzmocnić ich pozytywny wpływ na resztę kraju. Tegoroczna edycja największego tego typu Kongresu poświęcona jest tematowi otwartości i bezpieczeństwa metropolii w kontekście współczesnych wyzwań gospodarczych, przestrzennych i społecznych.
Każdy dzień kongresu rozpocznie się od wykładu wprowadzającego oraz sesji plenarnej. Następnie dyskusja zostanie podzielona na trzy ścieżki: gospodarka, przestrzeń oraz społeczeństwo metropolii, którym poświęcone będą po dwa panele dziennie.
"Zarówno w trakcie sesji plenarnych, jak i paneli tematycznych będziemy szukać systemowych i technologicznych rozwiązań, sprzyjających bezpieczeństwu obszarów metropolitalnych, a także zapytamy o rolę powiązań miejsko-wiejskich metropolii w zrównoważonym i bezpiecznym rozwoju regionów i państw - mówi Michał Glaser, dyrektor biura Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot. - Spróbujemy również zidentyfikować zagrożenia, na jakie są narażone metropolie i zastanowić się, w jakim wymiarze potrzebna jest ich prewencja. Nie unikniemy w tym kontekście pytania o funkcje metropolitalne i zakres zadań, których koordynacja w skali metropolitalnej sprzyja i jest niezbędna do zapewnienia szeroko rozumianego bezpieczeństwa mieszkańców".
W Kongresie wezmą udział przedstawiciele polskich i zagranicznych obszarów metropolitalnych oraz administracji rządowej, a także samorządowcy, naukowcy, reprezentanci organizacji pozarządowych, przedsiębiorcy i inwestorzy.
Udział w kongresie jest bezpłatny, aby wziąć w nim udział wystarczy zarejestrować się na stronie: http://www.smartmetropolia.pl.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 15.11.2016, 17:25 |
Źródło informacji | Smart Metropolia |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
EKG 2025: kosztowna produkcja zielonego wodoru jednym z największych wyzwań dekarbonizacji
Unia Europejska widzi znaczącą rolę wodoru w dekarbonizacji gospodarki, jednak realizacja tego zamierzenia napotyka na poważne wyzwania związane z wysokimi kosztami jego wytwarzania brakiem odpowiedniej infrastruktury, ograniczeniami w transporcie i magazynowaniu. W jaki sposób zbudować wodorowy rynek zastanawiali się uczestnicy panelu „Wodór w gospodarce. Gospodarka wodorowa”, który odbył się podczas XVII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.- 28.04.2025, 12:42
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
O mediach przyszłości na EKG 2025: wiarygodna informacja największą wartością PAP
Wiarygodność dostarczanych informacji będzie w przyszłości największą wartością oferowaną przez media, ale obawy przedstawicieli branży budzi możliwość wykorzystania możliwości AI do maksymalizacji zysków, przy jednoczesnym łamaniu zawodowych standardów - uznali szefowie największych mediów w Polsce podczas panelu „Przyszłość mediów” na 17. Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach.- 28.04.2025, 11:24
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Polska Agencja Prasowa
-
Image
EKG 2025: adaptacja do zmian klimatu jest koniecznością, a nie wyborem PAP
Rekordowe upały, gwałtowne burze, susze przeplatane powodziami - ekstremalne zjawiska stają się codziennością mieszkańców wszystkich zakątków świata, w tym Polski. Konsekwencje zmian klimatu są już nieodwracalne, jednak teraz gra toczy się o zminimalizowanie ich kosztów, co można osiągnąć jedynie poprzez realizację szeregu długofalowych, przemyślanych projektów - zgodzili się uczestnicy panelu eksperckiego podczas 17. Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.- 28.04.2025, 10:57
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ