Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Waszyngton, 29 listopada 2016 r. /PRNewswire/ - Organizacja CGAP ogłosiła dzisiaj zwycięzcę konkursu fotograficznego w roku 2016, którym został Zay Yar Lin z Birmy. Zwycięska fotografia pod tytułem "Użycz pomocnej dłoni" została wybrana spośród ponad 3 000 nadesłanych zgłoszeń z 70 krajów, a wyróżniła się niezrównaną kompozycją oraz czułym ujęciem dziewczynki pomagającej ojcu w wytwarzaniu ceramiki na sprzedaż.
Informacja dla prasy w wyjątkowym, interaktywnym formacie multimedialnym: http://www.multivu.com/players/English/7878251-2016-cgap-photo-contest-winners.
Zdjęcie zostało zrobione w miasteczku Twante w okolicy zamieszkania fotografa w regionie Yangon. Lin stwierdził, że mimo tego, że jest z zawodu żeglarzem, to właśnie fotografia jest jego prawdziwą pasją. "Wierzę, że fotografia pozwala ludziom widzieć i czuć. Uwielbiam uwieczniać kulturę ludzi i miejsc w codziennych chwilach" - skomentował wyróżniony fotograf.
Mimo tego, że ceramika z Twante jest znana w całej Birmie i cieszy się dużym zapotrzebowaniem, najmłodsze pokolenie szuka szczęścia poza miasteczkiem. Jury konkursu zwróciło uwagę na to, jak fotografia uwiecznia przekazywanie ważnej, ale podupadającej na wartości umiejętności z pokolenia na pokolenie.
Dwa miliardy osób na całym świecie cierpi na brak dostępu do najbardziej podstawowych usług finansowych takich, jak konta oszczędnościowe i kredytowe. Pojawia się coraz więcej dowodów na to, że to właśnie integracja finansowa jest kluczowym czynnikiem pozwalającym na osiągnięcie celów zrównoważonego rozwoju wyznaczonych przez Organizację Narodów Zjednoczonych jako wytycznych w rozwoju globalnym, do których należy między innymi edukacja na wysokim poziomie oraz promowanie równości płci. W trakcie swojej 11-letniej historii coroczny konkurs fotograficzny organizacji CGAP wyszukuje najbardziej oryginalne i uderzające obrazy odzwierciedlające wpływ integracji finansowej na życie ludzi na całym świecie.
W edycji konkursu fotograficznego organizacji CGAP w roku 2016 przyjmowane były zgłoszenia w czterech kategoriach, które są niezbędne w zakresie szerzenia integracji finansowej: 1) pieniądze mobilne i innowacje w finansach cyfrowych, 2) pieniądze narzędziem dającym możliwości kobietom, 3) wytrzymałość i 4) małe przedsiębiorstwa. W jury konkursu zasiedli Nicole Cappello, starszy kierownik fotografii w magazynie "National Geographic", Emily Epstein, redaktor graficzny w "The Atlantic" oraz Indira Williams Babic, dyrektor fotografii i materiałów graficznych w Newseum.
Troje jurorów dzieli się przemyśleniami na temat procesu wyboru.
Nicole Cappello stwierdziła, że "doświadczenie dumy, wytrzymałości i dążenia do celu ludzi na całym świecie uczy pokory".
Emily Epstein przyznała, że "takich dzieł nie spotyka się na co dzień" i że "wysyłają one sygnał wskazujący, że należy szanować wszystkich ludzi, którzy biorą los we własne ręce".
Indira Williams Babic stwierdziła, że "fotografia jest jednym z najpotężniejszych środków przekazu pozwalających na opowiedzenie historii" i dodała, że "możliwość opowiedzenia swojej historii przez obrazy, które dostępne są wszystkim, jest sposobem na realizację założonego sobie celu".
Zwycięzca Grand Prix w roku 2016 otrzyma bon w wysokości 2 000 dolarów do wykorzystania na sprzęt fotograficzny, a jego nagrodzona fotografia zostanie wyświetlona na ekranach na Times Square w Nowym Jorku.
Zwycięzca nagrody Grand Prix i finaliści
- Grand Prix: "Użycz pomocnej dłoni" - Zay Yar Lin, Birma
- Drugie miejsce: "Życie w wodzie" - Sujan Sarkar, Indie
- Trzecie miejsce: "Rodzina rolnika" - Pyae Phyo Thet Paing, Birma
Zwycięzcy w kategoriach tematycznych
- Pieniądze mobilne i innowacje w finansach cyfrowych: "Uprawa kokosa" - Eakarin Ekartchariyawong, Tajlandia
- Pieniądze narzędziem dającym możliwości kobietom: "Unoszące się życie" - Md. Zakirul Mazed, Bangladesz
- Wytrzymałość: "Marzenie pokonuje niepełnosprawność" - Faisal Azim, Bangladesz
- Małe przedsiębiorstwa: "Twórca ozdobnych parasolek" - Agung Lawerissa Setiawan, Indonezja
Wyróżnienia regionalne
- Afryka: "Wyobraźnia" - Wim Opmeer, Kenia
- Europa Wschodnia i Azja Środkowa: "Filcowanie" - Bülent Suberk, Turcja
- Azja Wschodnia i Pacyficzna: "Stary telewizor znów w użytku" - Ly Hoang Long, Wietnam
- Ameryka Łacińska i Karaiby: "Warmi Jilaqata 3" - David Martin Huamani Bedoya, Peru
- Bliski Wschód i Afryka Północna: "Sacré Sacrifice" - Brahim Faraji, Maroko
- Azja Południowa: "Odpowiedzialność" - Sujan Sarkar, Indie
CGAP (Consultative Group to Assist the Poor) to globalna organizacja partnerska zrzeszająca ponad 30 wiodących instytucji pracujących w celu szerzenia integracji finansowej. Organizacja CGAP tworzy innowacyjne rozwiązania przez prowadzenie praktycznych badań oraz aktywne zaangażowanie w pracę z dostawcami usług finansowych, decydentami i fundatorami, co pozwala na podejmowanie działań w skali. Organizacja CGAP ma swoją siedzibę w Banku Światowym i łączy pragmatyczne podejście do odpowiedzialnego rozwoju rynków z platformą rzecznictwa opartą na dowodach. Celem organizacji jest zwiększenie dostępu do usług finansowych, których najbiedniejsi potrzebują, aby poprawić swój los. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.cgap.org.
Logo: http://photos.prnewswire.com/prnh/20151216/296527LOGO.
Żródło: The Consultative Group to Assist the Poor
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 29.11.2016, 15:31 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |