Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- MIB informuje:
Rada Ministrów, 23 listopada 2016 r., przyjęła uchwałę, zmieniająca uchwałę w sprawie ustanowienia Krajowego Programu Kolejowego do 2023 roku (KPK). Celem aktualizacji jest usystematyzowanie i doprecyzowanie KPK, co usprawni realizację i wydatkowanie przewidzianych w nim środków.
Aktualizacja KPK była również niezbędna ze względu na:
- konieczność uwzględnienia zmian wynikających z rozliczania perspektywy UE na lata 2007–2013;
- decyzje Komisji Europejskiej ws. fazowania projektów z perspektywy 2007–2013 do 2014–2020;
- podpisanie umowy w sprawie przyznania dotacji dla projektów pierwszego naboru instrumentu „Łącząc Europę” (CEF) oraz rozstrzygnięcia drugiego naboru;
- korekty w wyniku zakończenia prac przygotowawczych dla niektórych projektów;
- zwiększenie puli środków przewidzianych na projekty w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych, przy niezmienionym poziomie dofinansowania.
Głównym celem aktualizowanego Programu pozostaje wzmocnienie roli transportu kolejowego w zintegrowanym systemie transportowym kraju, przez stworzenie spójnej i nowoczesnej sieci linii kolejowych.
W efekcie aktualizacji osiągnięto spłaszczenie wydatków planowanych na lata 2019–2020, tzw. górkę inwestycyjną zmniejszono z 17 do 13 miliardów złotych. Koszty realizacji całego Programu wyniosą ok 66,4 mld zł.
Krajowy Program Kolejowy zamieszczony został na stronie internetowej MIB: http://mib.bip.gov.pl/transport/strategie-i-programy.html
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)
kom/ ksi/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 05.12.2016, 15:01 |
Źródło informacji | MIB |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |