Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- MŚ informuje:
Włączanie różnorodności biologicznej do polityk innych sektorów, w tym rolnictwa, leśnictwa, rybołówstwa i turystyki to główny temat Konferencji Stron Konwencji o różnorodności biologicznej, w której udział wziął wiceminister środowiska Andrzej Szweda-Lewandowski.
Podczas spotkania wysokiego szczebla wiceminister Szweda-Lewandowski podkreślił, że lasy nie tylko stanowią znaczny zasób węgla, lecz także posiadają duży potencjał redukcyjny, który można zwiększać poprzez prowadzenie dodatkowych działań w sektorze leśnym.
„Działania takie muszą być monitorowane występowaniem rodzimej różnorodności biologicznej dziko żyjących gatunków roślin i zwierząt” – powiedział.
Wiceminister zwrócił także uwagę, że Polska opracowuje koncepcję leśnych gospodarstw węglowych, które bazowałyby na dodatkowych działaniach związanych z prowadzoną zrównoważoną gospodarką leśną. Projekt leśnych gospodarstw węglowych zakłada urządzanie obszarów leśnych w sposób pozwalający stymulować pochłanianie CO2 przy równoczesnym zwiększaniu bioróżnorodności.
„Prowadzone dodatkowe działania doprowadziłyby do zwiększonego pochłaniania dwutlenku węgla oraz do ukształtowania odpowiedniej bioróżnorodności, charakterystycznej dla bardziej zaawansowanych stadiów sukcesji” – dodał wiceminister Szweda-Lewandowski.
Segment Wysokiego Szczebla w ramach 13. posiedzenia Konferencji Stron Konwencji o różnorodności biologicznej (CBD COP13) odbył się w dniach 2-3 grudnia 2016 r. w Cancun w Meksyku.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)
kom/ ksi/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 05.12.2016, 17:11 |
Źródło informacji | MŚ |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |