Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. przyznała w tym roku dwudziestu czterem pracownikom złote, srebrne i brązowe odznaki "Zasłużony dla PWPW". Złote odznaki otrzymali Andrzej Plichta, główny specjalista - menedżer ds. druków zabezpieczonych w Dziale Sprzedaży Druków Zabezpieczonych w Pionie Banknotów i Druków Zabezpieczonych oraz Halina Urawska, kierownik Działu Księgowości Głównej, zastępca głównego księgowego w Biurze Finansów.
Przyznano też nagrody i specjalne wyróżnienia za najciekawsze, najbardziej innowacyjne i pomysłowe projekty i wnioski realizowane w Programie Aktywności Pracowniczej.
Podsumowując miniony rok prezes Piotr Woyciechowski ocenił, że był on wyjątkowy "pod wieloma względami", a dzięki rządowym decyzjom rozpoczął się proces modernizacji parku maszynowego, jakiego "od 25 lat spółka nie notowała". Umożliwiono też spółce zatrzymanie pieniędzy ze sprzedaży spółki zależnej "ePłatności" z Rzeszowa. PWPW S.A. mogła wykorzystać te środki na innowacyjność, wynalazczość i nowe patenty.
Bardzo ważna, zdaniem Piotra Woyciechowskiego, okazała się także polityka dywidendowa, która pozwalała zatrzymać znaczną część środków do wykorzystania na cele rozwojowe i programy pracownicze. Prezes PWPW S.A. wyraził nadzieję, że "tak samo najprawdopodobniej będzie w tym roku".
Wręczając odznaki "Zasłużony dla PWPW" oraz nagrody i wyróżnienia, przedstawiciele władz spółki podkreślali, że dzięki zaangażowaniu pracowników możliwe jest osiąganie przez PWPW S.A. sukcesów "na wszystkich polach działalności spółki". Przypomniano, że w 2016 roku Wytwórnia zdobyła złoty medal na Międzynarodowych Targach Wynalazczości "Brussels Innova". Została też wyróżniona nagrodą "Strażnik Pamięci" (przyznawaną pod honorowym patronatem prezydenta RP przez tygodnik "Do Rzeczy"), a także "Orłem Innowacji" procesu produkcyjnego (w plebiscycie dziennika "Rzeczpospolita") oraz mazowieckim "Orłem" (tygodnika "Wprost").
PWPW S.A. kontynuuje tradycje powołanych w styczniu 1918 r. Państwowych Zakładów Graficznych, które w 1926 r. przekształcono w Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych. Jednoosobowa spółka znajduje się na liście strategicznych firm Skarbu Państwa. Zajmuje się produkcją banknotów, dokumentów, druków zabezpieczonych i systemów IT.
Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. umacnia pozycję lidera w branży security printing, a rozwijanie nowych technologii pozwala jej na przyjęcie wiodącej roli w budowaniu e-administracji oraz rozwoju elektronicznych dokumentów państwowych.
Wytwórnia angażuje się także w różnorodne projekty i przedsięwzięcia, które mają na celu dbanie o pamięć historyczną.
Materiał powstał we współpracy z PWPW S.A.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 19.01.2017, 16:00 |
Źródło informacji | Centrum Prasowe PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
T-Mobile burzy bariery i zaprasza na dowolną kawę gratis w Żabce
Choć przełamywanie barier międzyludzkich nie jest skomplikowane, to czasem najtrudniej jest zacząć. A przecież nic tak nie sprzyja rozmowom, jak kawa! Dlatego zapraszamy wszystkich klientów, nie tylko tych, będących abonentami T-Mobile, do skorzystania z okazji – codziennie w Żabce dowolna kawa gratis, którą możesz obdarować drugą osobę.- 18.04.2025, 14:28
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: T-Mobile
-
Image
Już za tydzień XVII Europejski Kongres Gospodarczy - w rolach głównych energia, technologie, twórczy dialog biznesu i decydentów
Tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy (EEC - European Economic Congress) podąża agendą za dynamiką sytuacji geopolitycznej, która dostarcza wielu ważnych tematów do dyskusji. Co jest fundamentem bezpieczeństwa w zmieniającym się świecie i jak rozwijać się gospodarczo adekwatnie do nowych wyzwań? Od 23 do 25 kwietnia 2025 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach toczyć się będą dyskusje na szczycie, z mocną reprezentacją biznesu, w międzynarodowym gronie decydentów i praktyków. 1200 panelistów, ponad 200 sesji i rekordowe zainteresowanie uczestników - to wszystko zapowiada wyjątkową edycję największej tego typu imprezy w Europie Centralnej.- 18.04.2025, 12:18
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Biuro Prasowe EKG
-
Image
Prezes PSEW: dzisiaj wiatr wieje dla polskiej gospodarki PAP
Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej (PSEW) oraz Fundacja Wind Industry Hub (WIH) zaprezentowały „Polską strategię rozwoju przemysłu morskich farm wiatrowych”. Janusz Gajowiecki, prezes zarządu PSEW, twierdzi, że kampania inwestycyjna w morskie farmy wiatrowe nie jest porównywalna z żadnym innym przedsięwzięciem rozwojowym we współczesnej Polsce. Mówimy o skali 300 mld zł nakładów inwestycyjnych w perspektywie 2040 roku.- 18.04.2025, 09:53
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ