Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Z dofinansowania na zakup roweru towarowego od marca 2017 będą mogły skorzystać osoby prywatne oraz przedsiębiorstwa. Miasto sfinansuje maksymalnie 50% wartości roweru, jednak kwota ta nie może przekroczyć 800 EUR, a w przypadku rowerów ze wspomaganiem elektrycznym - 1000 EUR.
W wielu miastach europejskich rowery cargo są dziś częścią nowoczesnego transportu, a ich potencjał doceniły także władze Wiednia. Dzięki wprowadzaniu tego typu rozwiązań uda się w przyszłości sprostać wyzwaniom związanym z ochroną środowiska w rozrastającej się stolicy.
"Transport przyjazny środowisku staje się coraz ważniejszym tematem dla miasta, które chce utrzymać wysoką jakość życia swoich mieszkańców" - mówi wiceburmistrz Maria Vassilakou. Najważniejsze cele to zmniejszenie emisji dwutlenku węgla i zanieczyszczenia pyłami zawieszonymi. Specjalistyczne analizy wykazały, że rowery cargo mogą zastąpić w miastach nawet 23% codziennych przejazdów samochodów ciężarowych.
Choć rowery towarowe są na razie rzadko spotykanym widokiem na ulicach Wiednia, to w ciągu najbliższych lat mogą stać się idealnym środkiem transportu podczas cotygodniowych zakupów, wycieczek weekendowych, czy wypadów na plac zabaw z dziećmi. Urzędnicy wiedeńscy mają nadzieję, że wiele rodzin przekona się do korzystania z rowerów towarowych i że przynajmniej częściowo zastąpią one transport samochodowy.
Miasto planuje również finansować zakup tzw. transportowych rowerów dzielnicowych (niem. Grätzeltransporträder). Ci, którzy zdecydują się na kupno takiego roweru, będą mogli liczyć na całkowity zwrot kosztów, jeśli zobowiążą się, że udostępnią pojazd społeczności lokalnej oraz zorganizują platformę do rezerwacji terminów, w których można z niego skorzystać.
O przyszłości rowerów cargo dyskutować będą wkrótce specjaliści podczas organizowanej przez European Cycle Logistics Federation (ECLF) konferencji poświęconej logistyce rowerowej, która odbędzie się w dniach 20-21 marca 2017 w wiedeńskiej dzielnicy muzealnej.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 07.02.2017, 15:53 |
Źródło informacji | Eurocomm-PR |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Wyniki finansowe Grupy PZU: już 400 milionów złotych trafiło do osób dotkniętych powodzią PAP
48 tys. zgłoszonych szkód i 46 tys. już wypłaconych w całości lub częściowo odszkodowań w wysokości 400 mln złotych - to skala zaangażowania Grupy PZU w walkę ze skutkami powodzi na południu kraju. Kataklizm jednak nie wpłynął znacząco na kondycję finansową największego polskiego ubezpieczyciela, którego przychody za trzy kwartały 2024 r. (21,8 mld zł) przekraczają oczekiwania rynku.- 21.11.2024, 16:51
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
New Chief Operating Officer at Rohde & Schwarz
Effective November 1, 2024, Markus Fischer, currently Executive Vice President Operations, has been appointed to the Rohde & Schwarz Executive Board. As Chief Operating Officer (COO), he will collaborate with Christian Leicher (CEO) and Andreas Pauly (CTO) to continue to keep the company on course for growth in these challenging times.- 21.11.2024, 16:22
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: APA-OTS
-
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji, które zgromadziło ponad 100 uczestników z różnych sektorów związanych z energetyką, transportem zeroemisyjnym i innowacjami z całej Polski. Spotkanie zespołu parlamentarnego do spraw kluczowych obszarów miało na celu omówienie aktualnych wyzwań oraz pomysłów na przyszłość, a także wzmocnienie współpracy między branżami i ustawodawcą. Jego przewodniczącym jest Artur Łącki, szef zespołu parlamentarnego Województwa Zachodniopomorskiego. Jednym z inicjatorów powstania zespołu była Krajowa Izba Klastrów Energii i OZE.- 21.11.2024, 15:11
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Glaubicz Garwolińska Consultants w imieniu organizacji społecznej KIKE