Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- MR informuje:
Już po raz szósty na London School of Economics and Political Science (LSE), jednej z najbardziej prestiżowych uczelni ekonomicznych świata, odbyło się Polskie Forum Gospodarcze (Polish Economic Forum). Gościem specjalnym wydarzenia był wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki, który wygłosił główne przemówienie podczas oficjalnego otwarcia.
Tegorocznym hasłem przewodnim było “Poland in the New Era. Progress amidst chaos” ("Polska w nowej rzeczywistości. Postęp wśród chaosu”). Przedstawiciele polityki i biznesu dyskutowali o aktualnych możliwościach i wyzwaniach, jakie stoją przed polską gospodarką w czasach gwałtownych zmian oraz w kontekście globalnego krajobrazu gospodarczego i politycznego. Rozmawiano również o tym, jak wykorzystać potencjał gospodarczy Polski w niestabilnych czasach, a także o międzynarodowej ekspansji polskich firm, inwestycjach i polskich start-upach.
Wicepremier Morawiecki w swoim wystąpieniu podkreślił konieczność stawienia czoła licznym wyzwaniom, które z jeden strony stanowią ogromne zagrożenie dla jedności Europy, ale z drugiej można w nich upatrywać szansy na budowę silnych państw członkowskich:
- „Brexit był ciosem zarówno dla Unii Europejskiej, jak i dla Polski. Wielka Brytania zdecydowała się podążać własną ścieżką. My w Polsce czujemy się częścią Europy od samego początku. Chcemy budować silne państwo, ale jesteśmy świadomi, że nasz los jest nierozerwalnie związany z losem całej Europy”.
- „Jeśli istnieje sformułowanie, które mogłoby opisać nasze czasy to użyłbym pojęcia „odkryć na nowo”. Jest to zadanie dla nas wszystkich - odkrywać świat, w którym żyjemy. Powinniśmy przemyśleć i przewartościować umowy społeczne, metody pracy, ponieważ teraz to kształtuje naszą rzeczywistość, i to najwyższy czas, aby przyjąć nowe normy” – dodał wicepremier.
Podczas wizyty w Londynie wiceprezes Rady Ministrów spotkał się również z liderami organizacji studenckich w Wielkiej Brytanii. Poruszył z nimi kwestie ważne dla studiujących na uczelniach brytyjskich Polaków, czyli wpływ Brexitu na sytuację młodych Polaków w Wielkiej Brytanii, czy możliwość rozpoczęcia kariery w Polsce.
# # #
Polskie Forum Ekonomiczne od sześciu lat jest główną inicjatywą studenckiego stowarzyszenia LSE SU Polish Business Society we współpracy z The Boston Consulting Group. Jest największą konferencją w tematyce polskiej gospodarki organizowaną poza granicami kraju. Co roku, kilkaset osób – studentów, ekspertów w dziedzinie polityki, ekonomii i biznesu – nawiązuje kontakty i omawia najpilniejsze wyzwania, jakie stoją przed współczesną Polską, a także zagadnienia dotyczące sytuacji geopolitycznej w Europie Środkowo-Wschodniej, konkurencyjności i budowania wizerunku Polski.
LSE SU Polish Business Society jest stowarzyszeniem służącym jako platforma łącząca polskich studentów w UK z firmami w Polsce. Jednym z jego zadań jest zachęcanie młodych ludzi, którzy znajdują się poza Polską do powrotu do kraju.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)
kom/ pd/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 04.03.2017, 13:29 |
Źródło informacji | MR |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |