Newsletter

Innowacyjne Hangzhou zdobywa tytuł najbardziej rozwiniętego miasta w Chinach

10.04.2017, 11:36aktualizacja: 10.04.2017, 11:36

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

HANGZHOU, Chiny, 7 kwietnia 2017 r. /PRNewswire/ - Położone we wschodniej części Chin miasto Hangzhou, które we wrześniu 2016 r. było gospodarzem szczytu G20, okrzyknięto centrum historii i kultury przepełnionym duchem innowacyjności. Miastu udało się podtrzymać dobra passę i osiągnęło ono wydajność ekonomiczną na poziomie 1,1 tryliarda juanów (160 miliardów dolarów) w 2016 roku, tym samym dołączając do klubu tryliarda juanów. PKB na osobę w mieście sięgnęło poziomu najbogatszych krajów, a wskaźnik zadowolenia mieszkańców jest w Hangzhou najwyższy w Chinach.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/487626/Night_Scene_of_Hangzhou__1.jpg

Jack Ma, dyrektor wykonawczy w firmie Alibaba i kultowa postać miasta Hangzhou powiedział, że w przeszłości miasto postrzegano jako przedmieścia Szanghaju ze względu na piękną scenerię i komfort życia, jednak obecnie miasto stało się wzorem nowego typu rozwoju społecznego i gospodarczego w Chinach, a to dzięki ciągle postępującemu duchowi innowacji.

W ciągu minionych pięciu lat władze miasta Hangzhou realizowały priorytetową strategię rozwoju gospodarki informacyjnej i promocji inteligentnego jej zastosowania prowadzącą do średniego rocznego wzrostu na poziomie 9 procent. W 2016 roku wartość dodana gospodarki informacyjnej sięgnęła poziomu 268,8 miliarda juanów (39 miliardów dolarów), stanowiąc 50 procent wzrostu PKP.

Zarówno chińscy jak i zagraniczni ekonomiści twierdzą, że ta historia sukcesu jest dowodem na to, że reforma po stronie podaży w Chinach zwraca się miastu. Miasta takie, jak Hangzhou, wnoszą do gry przewagę konkurencyjną i trzymają się przechodzenia na gospodarkę informacyjną, co z kolei tworzy dobre warunki dla młodych przedsiębiorców.

Legendarna już historia Jacka Ma jest znana na całym świecie. W Hangzhou jest więcej firm zajmujących się e-biznesem tak, jak Alibaba. Miasto jest pierwszą chińską eksperymentalną strefą e-handlu transgranicznego i to właśnie tutaj swoje siedziby ma ponad jedna trzecia wszystkich chińskich e-biznesów. Według badań przeprowadzonych przez organizację iResearch, zewnętrznego dostawcę danych, 40 procent wszystkich platform handlowych typu B2B w Chinach ze sprzedażą na poziomie ponad 10 milionów juanów znajduje się właśnie w Hangzhou.

Miasto to jest także niezależną strefą krajowych pokazów innowacji w Chinach. W zachodniej części Hangzhou znajduje się Dream Town, okrzyknięta przez odwiedzających wyśnioną wyspą zrodzoną z marzeń. Przypadki firm typu start-up, które z pomyślnością łączą przedsiębiorczość internetową z dostępnym kapitałem można napotkać tu każdego dnia. Obszar trzech kilometrów kwadratowych, które zajmuje Dream Town, przyciąga ponad 7 000 przedsiębiorców pracujących nad 700 projektami. Duża część przedsiębiorców urodziła się po roku 1990.

Hangzhou stało się prawdziwym magnesem dla talentów, kapitału, projektów oraz innych ważnych elementów przedsiębiorczości. Jak wskazują najnowsze dane w 2016 roku miasto Hangzhou znalazło się na pierwszym miejscu wśród 20 chińskich miast, w których migracja netto talentu jest pozytywna.

W raporcie opublikowanym przez platformę LinkedIn Hangzhou zostało wymienione jako jedno z trzech najbardziej atrakcyjnych miast w Chinach, które przykuwają uwagę pracowników zza granicy. W ciągu ostatnich trzech lat ponad 230 000 pracowników zza granicy zdecydowało się na osiedlenie się w Hangzhou. 94% z nich pracuje w branżach oprogramowania informacyjnego, biomedycyny, nowych źródeł energii, oszczędzania energii, usług finansowych i nie tylko.

Na przykład w oficjalnie założonej w październiku 2014 roku firmie Ant Financial Services Group, która pierwotnie funkcjonowała jako część Alipay, czyli jednej z największych na świecie zewnętrznych platform płatności powstałej w 2004 roku, istnieje cała społeczność pracowników powracających zza granicy. Większość z nich przed powrotem pracowała dla takich gigantów, jak Facebook, Google, Amazon, eBay czy Microsoft.

Firma spróbowała swoich sił w branży, w której globalnej instytucje finansowe próbowały coś zdziałać bez powodzenia, mianowicie w zakresie świadczenia usług integracji finansowej na rzecz mikro i małych przedsiębiorstw oraz klientów indywidualnych. Tego typu usługi sprawiają, że klienci mają tak samo łatwy dostęp do usług finansowych niezależnie od zamożności czy kraju pochodzenia.

Zhao Yide, sprawujący władzę w Hangzhou z ramienia Komunistycznej Partii Chin stwierdził, że miasto musi pokonać wszystkie przeszkody, które stoją na drodze do rozwoju gospodarczego i innowacyjnego oraz transformacji gospodarczej.

"Musimy przyspieszyć działania nad utworzeniem centrum innowacji i przedsiębiorczości, co wpisuje się w strategię Internet Plus o zasięgu globalnym. Dzięki temu Hangzhou ma szansę stać się pięknym, międzynarodowym miastem" - dodał polityk.

Źródło: Hangzhou Municipal Government

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 10.04.2017, 11:36
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ