Newsletter

Konferencja technologiczna "Perspektywy przemysłu naftowo-gazowego do roku 2025" w Engineering Design Center w Warszawie

24.04.2017, 12:34aktualizacja: 24.04.2017, 12:34

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

ILOT - "Perspektywy przemysłu naftowo-gazowego do roku 2025"
ILOT - "Perspektywy przemysłu naftowo-gazowego do roku 2025"
Dnia 27 kwietnia 2017 roku Engineering Design Center (EDC) w Warszawie będzie gościć przedstawicieli środowisk rządowych, naukowych i biznesowych podczas konferencji "Perspektywy przemysłu naftowo-gazowego do roku 2025". Na spotkanie został zaproszony wicepremier Mateusz Morawiecki.

Konferencja ma na celu omówienie wyzwań stojących przed przemysłem wydobycia, przesyłu i przetwórstwa ropy i gazu w dzisiejszym świecie ciągłych zmian, z perspektywy zarówno przedstawicieli firm z rynku Oil & Gas, jak i instytucji je wspierających.

W czasie konferencji goście będą mogli podzielić się doświadczeniami z przedstawicielami licznych przedsiębiorstw przemysłu naftowo-gazowego z tej części Europy oraz poszerzyć wiedzę na temat trendów technologicznych oraz wyzwań, jakie przynosi rynek XXI wieku. Konferencję otworzą wystąpienia przedstawicieli administracji rządowej oraz firmy General Electric dotykające kwestii kooperacji pomiędzy środowiskami rządowymi i biznesowymi na rynku przemysłu naftowo-gazowego, po którym będzie można wysłuchać panelu dyskusyjnego na temat kluczowych wyzwań technologicznych stojących przed przemysłem naftowo-gazowym. Popołudnie wypełnią sesje naukowo-technologiczne w trzech blokach tematycznych: "Cyfrowa rewolucja", "Innowacyjne technologie" oraz "Wyzwania ekonomiczne i ekologiczne".

Konferencja będzie okazją do świętowania dziesiątej rocznicy powstania zespołu Oil & Gas w Engineering Design Center, wspólnym przedsięwzięciu Instytutu Lotnictwa i General Electric. Zespół O&G powstał w EDC w 2007 roku i jest kluczową częścią tego największego w Europie centrum projektowego, zatrudniającego 2000 osób, w tym 1800 inżynierów. Inżynierowie z zespołu O&G projektują, testują, a także wspierają produkcję i serwisują instalacje pracujące na dnie morza służące do wydobycia ropy i gazu. Wśród innych urządzeń, nad którymi pracuje zespół w EDC, wymienić należy turbiny przemysłowe o mocach od kilku do kilkudziesięciu MW - w szczególności 5, 12 i 16 MW, które znajdują zastosowanie w stacjach przepompowni gazu, na rurociągach oraz przy produkcji energii elektrycznej oraz sprężarki używane w sieciach gazowych i w przemyśle rafineryjnym, chemicznym i petrochemicznym.

Konferencja jest również częścią obchodów 25-lecia obecności GE w Polsce. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10:00.

KONTAKT:

Anna Wołkiewicz

Instytut Lotnictwa

Engineering Design Center

tel. kom. +48 603 887 557

e-mail: anna.wolkiewicz@ge.com

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 24.04.2017, 12:34
Źródło informacji Instytut Lotnictwa
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ