Pobierz materiał i Publikuj za darmo
![ATF - logo](/sites/default/files/styles/open_article_750/public/2017-08/20170821/28292236_ATF_logo.jpg?itok=6fmfJl58)
16 sierpnia 2017 r. Zarząd Związku Międzygminnego GOAP podjął decyzję o rozstrzygnięciu przetargów. W komunikacie opublikowanym na stronie internetowej Zamawiającego zawarto informację, że "dwie z ofert ATF uznane zostały za rażąco niskie i z tego powodu odrzucone, dwie zaś znacznie przewyższały kwotę oszacowania i dlatego nie zostały wybrane".
Podana informacja nie jest zgodna ze stanem faktycznym. W rzeczywistości tylko jedna oferta ATF zawierała kwotę przewyższającą założony przez Zamawiającego budżet. W trzech pozostałych sektorach powodem odrzucenia ofert było domniemanie „rażąco niskiej ceny”.
Treść komunikatu GOAP: http://www.goap.org.pl/komunikat-o-rozstrzygnieciu-przetargu-na-odbior-i-transport-odpadow-z-terenu-zwiazku-na-lata-2018-2021/.
Zarząd ATF nie zgadza się z decyzją Zamawiającego argumentowaną „rażąco niską ceną”, tym bardziej że na etapie postępowania przetargowego Spółka złożyła stosowane wyjaśnienia w tym zakresie.
"Zaproponowane przez nas ceny są rynkowe, oparte na rzetelnej kalkulacji. Przyjmujemy do wiadomości rozstrzygnięcie Zamawiającego, jednak stanowczo się z nim nie zgadzamy, czego konsekwencją będzie złożenie w najbliższych dniach odwołania do prezesa Krajowej Izby Odwoławczej" - stwierdza Agnieszka Fiuk z Biura Zarządu Spółki.
ATF jest firmą rodzinną, działającą w sektorze zagospodarowania odpadów od 1997 roku, zbudowaną wyłącznie w oparciu o polski kapitał, zatrudniającą ponad 100 pracowników. Dzięki skutecznie realizowanym inwestycjom z powodzeniem konkuruje na lokalnym rynku województwa zachodniopomorskiego z oddziałami międzynarodowych koncernów, obsługując kilkadziesiąt gmin regionu. W czerwcu br. Spółka otrzymała status Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych dla swojego zakładu w Mirosławcu. Uczestnictwo w przetargu na odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów z terenu Aglomeracji Poznańskiej jest konsekwencją realizacji strategii rozwoju przedsiębiorstwa.
Informacje o dalszych działaniach ATF związanych z odwołaniem do KIO będą publikowane w serwisie internetowym Spółki: http://www.ATFPolska.com.
KONTAKT:
Agnieszka Fiuk
e-mail: media@ATFPolska.com
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 21.08.2017, 18:13 |
Źródło informacji | ATF |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Inwestycje Holcim w rozwój terminala przemiałowego w Szczecinie PAP
Holcim Polska, lider innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań budowlanych, rozpoczyna modernizację przemiałowni w porcie w Szczecinie. To jeden z kluczowych projektów firmy, związany z linią cementu i wspierający zrównoważone budownictwo w Polsce.- 11.02.2025, 14:13
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Bank Ochrony Środowiska i Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie sfinansują nowoczesną biogazownię produkującą biometan
Czysta energia, zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko, czy nowe miejsca pracy - to tylko niektóre korzyści płynące z rozwoju biogazowni. Produkowany w nich biometan rośnie na znaczeniu w sektorze OZE, przyczyniając się do transformacji energetycznej kraju. Dzięki wsparciu finansowemu Banku Ochrony Środowiska oraz Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie, w województwie mazowieckim powstaje nowoczesna instalacja, która przyczyni się do wzrostu niezależności energetycznej i rozwoju lokalnej gospodarki.- 11.02.2025, 12:39
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: BOŚ
-
Image
PFR i Baltic Hub napędzają transformację energetyczną Polski na Bałtyku
Morska farma wiatrowa Baltica 2 na Bałtyku stanowi istotny element transformacji energetycznej Polski. Ten największy projekt OZE w Polsce istotnie wzmacnia bezpieczeństwo energetyczne kraju oraz rozbudowuje jego potencjał morski. Inwestycja pozwoli na produkcję zielonej energii dla około 2,4 miliona gospodarstw domowych. Fundamentalną rolę w realizacji tego przełomowego projektu odgrywa Polski Fundusz Rozwoju (PFR) dzięki inwestycji w terminal 5 (T5) w gdańskim porcie Baltic Hub.- 11.02.2025, 09:02
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Polski Fundusz Rozwoju
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ