Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MIB informuje:
28 sierpnia 2017 r. rozpoczęły się prace budowlane na obwodnicy Sanoka. Inwestycja obejmuje budowę ok. 7-kilometrowej obwodnicy tego miasta w ciągu drogi krajowej nr 28 Zator - Medyka wraz z infrastrukturą techniczną.
- Minął czas, gdy Polska Wschodnia była zaniedbywana. Sanok, Podkarpacie, regiony Polski Wschodniej zasługują na zrównoważony rozwój. Dzięki tej inwestycji poprawi się dostępność komunikacyjna regionu - powiedział obecny podczas wbicia łopaty minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.
Obwodnica realizowana jest w systemie „projektuj i buduj”. Oznacza to, że wykonawca opracował dokumentację projektową, uzyskał decyzję o Zezwoleniu na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID), a teraz przystępuje do budowy trasy.
Zakres inwestycji obejmuje:
- budowę jednojezdniowej drogi krajowej klasy GP o przekroju 2+1;
- budowę 4 skrzyżowań jednopoziomowych w ciągu obwodnicy;
- budowę przejść dla zwierząt i innych urządzeń ochrony środowiska;
- budowę obiektów inżynierskich (8 mostów, 4 wiadukty, 18 przepustów);
- budowę pary Miejsc Kontroli Pojazdów;
- budowę elementów odwodnienia;
- budowę oznakowania drogowego oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu;
- budowę oświetlenia drogowego;
- przebudowę kolidujących z trasą obwodnicy istniejących urządzeń infrastruktury technicznej.
Początek obwodnicy zlokalizowany jest na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 886 z ul. Krakowską (DK 28), a koniec stanowi włączenie drogi obwodowej do istniejącej drogi krajowej nr 84 (ul. Lipińskiego). Obwodnica Sanoka przebiegać będzie w terenie zróżnicowanym wysokościowo (teren falisty i częściowo górski). W większości obwodnica będzie przebiegać przez teren niezabudowany, rejon zurbanizowany występuje na początkowym oraz końcowym jej odcinku.
Podstawowym celem budowy obwodnicy Sanoka jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego z Sanoka, a przez to odciążenie układu komunikacyjnego miasta. Dzięki niej skróci się czas podróży, zwiększy się też bezpieczeństwo ruchu przy jednoczesnym zachowaniu wymogów ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.
Wykonawcą prac jest Konsorcjum spółek: Max Bögl Polska Sp. z o. o. i Max Bögl Stiftung &Co. KG. Wartość umowy to prawie 140 mln zł. Zakończenie inwestycji planowane jest w połowie 2019 r.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Załączniki do komunikatów są dostępne za pośrednictwem nowej Platformy Serwisowej PAP: serwis.pap.com.pl Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)
kom/ tnt/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 28.08.2017, 17:01 |
Źródło informacji | MIB |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Producenci cementu: dla przemysłu 2034 rok jest naprawdę pojutrze
Polska branża cementowa jest gotowa do wdrożenia technologii CCS (wychwytywania, transportu i magazynowania CO2), jednak są to inwestycje wiążące się z ogromnymi kosztami - rzędu kilkunastu miliardów PLN dla całego sektora. Dlatego konieczne są stabilne ramy legislacyjne, które pozwolą na wdrożenie technologii CCS w przemyśle oraz stworzenie sieci przesyłowej wraz z miejscami magazynowania CO2.- 08.04.2025, 17:00
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: SPC
-
Montran rozszerza dostęp do swoich usług wsparcia w zakresie płatności natychmiastowych SEPA na całą Europę
- 08.04.2025, 16:40
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
SERMATEC gospodarzem wydarzenia Corporate Salon w Atenach zorganizowanego z myślą o wzmocnieniu współpracy europejskiej
- 08.04.2025, 09:34
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ