Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Nowy odcinek metra, przedłużenie linii U1 z Reumannplatz w kierunku południowym, będzie miał długość 4,6 km. Połączy pięć nowych stacji metra. Tym samym linia U1 będzie najdłuższą linią metra w Wiedniu o długości ponad 19 km. Jej rozbudowę rozpoczęto w 2012 r. Zgodnie z harmonogramem po ponad pięciu latach budowy czas na oficjalne otwarcie.
"Bardzo się cieszę, że zarówno harmonogram prac jak i plan finansowy zostały idealnie dotrzymane i punktualnie możemy oddać wiedeńczykom do użytku wydłużoną linię metra U1 - mówi Ulli Sima, członkini zarządu miasta odpowiedzialna za transport publiczny. - Poza tym poprzez rozbudowę metra wpływamy na ochronę środowiska, a stałe udoskonalanie sieci komunikacji miejskiej zapewnia wysoką jakość życia w Wiedniu".
Wydłużona linia metra U1 szczególnie ułatwi komunikację w bardzo zaludnionej dzielnicy Wiednia - Favoriten. Według szacunków aż 50.000 osób zamieszkuje w bliskiej okolicy nowo wybudowanych stacji metra i korzystać będzie z tego rozwiązania komunikacyjnego. Czas przejazdu ze stacji końcowej Oberlaa do ścisłego centrum miasta, na Plac Św. Szczepana, skróci się z 30 do 15 minut. Otwarcie nowego połączenia istotnie wpłynie na zmiany w komunikacji publicznej w tej części naddunajskiej metropolii. Zmienione zostaną częstotliwość i przebieg niektórych linii autobusowych i tramwajowych.
W rozbudowę U1 zainwestowano 600 mln EUR. Od początku sierpnia 2017 r. trwają jazdy testowe jak również szkolenie personelu, który będzie obsługiwał wydłużoną linię.
Na uroczyste otwarcie 2 września 2017 r. przygotowano zróżnicowany program muzyczny, kulinarny, informacyjny i rozrywkowy. W godzinach 09:00 - 21:00 korzystać można z bezpłatnego biletu na wszystkie środki komunikacji w obrębie miasta. Pierwszy pociąg metra wyruszy ze stacji Reumannplatz w kierunku Oberlaa o godz. 10:30. Regularne kursy ruszają dnia następnego.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 28.08.2017, 14:35 |
Źródło informacji | Eurocomm-PR |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu