Pobierz materiał i Publikuj za darmo
„Noc w Instytucie Lotnictwa” to impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz najważniejszych wydarzeń lotniczych w Polsce. Do tej pory wzięło w niej udział ponad 180 firm i instytucji związanych z przemysłem lotniczym, kosmicznym i nowymi technologiami. W ubiegłym roku Instytut Lotnictwa odwiedziło ponad 30 000 osób.
Podczas tegorocznej edycji udostępnionych zostanie 111 atrakcji, w tym 70 po raz pierwszy. Będą to samoloty cywilne i wojskowe, śmigłowce, szybowce. Łącznie pokazanych będzie ponad 30 latających maszyn.
Gratką będzie spotkanie z podniebnym duetem - Arturem Kielakiem i porucznikiem Jackiem Stolarkiem. Swoją lotniczą historią, podczas wyjątkowych wykładów, podzielą się piloci akrobacyjni i sportowi oraz pierwsza kobieta pilot doświadczalny, a także światowej sławy naukowcy. Na gości czeka pokaz ratownictwa drogowego Straży Pożarnej z przecinaniem samochodu. Odbywać się będą pokazy bezzałogowców. Będzie można zobaczyć łaziki marsjańskie, roboty, samochód Aston Martin w barwach Spitfire’a, pamiątki po lotnikach Dywizjonu 303, symulatory lotu i wirtualnej rzeczywistości.
Zostaną zorganizowane warsztaty fotografii ze Sławkiem „Hesją” Krajniewskim i Maciejem Margasem. „Noc w Instytucie Lotnictwa” to wyjątkowa okazja do zwiedzania niedostępnych na co dzień laboratoriów oraz do zapoznania się z zakresem prowadzonych. prac badawczych. Swoje podwoje otworzą także jedne z najlepiej wyposażonych laboratoriów badawczych Unii Europejskiej, w tym największy tunel aerodynamiczny w Europie Środkowo-Wschodniej.
Wydarzeniem specjalnym, organizowanym przez Engineering Design Center będzie pierwszy w Polsce 24-godzinny EDC Industrial IoT Hackathon związany z platformą Predix 2.0.
Podczas Nocy swoje 90-lecie będzie świętować Aeroklub Warszawski. Po raz pierwszy zaprezentuje się firma Pratt&Whitney. Wśród wystawców będą także Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2, General Electric, Muzeum Lotnictwa Polskiego, Centrum Nauki Kopernik oraz uczelnie i koła naukowe.
Jak co roku na czas imprezy przygotowana została specjalnie zaprojektowana iluminacja świetlna całego terenu. O dobry nastrój będzie dbał DJ Bujas, a dla zmęczonych przygotowane zostaną punkty gastronomiczne z piknikowymi specjałami.
O siedmiu poprzednich oraz tegorocznej imprezie można przeczytać pod adresami:
www.nocwinstytucielotnictwa.pl
www.facebook.com/nocwinstytucielotnictwa
Materiały dla mediów (teksty i zdjęcia): www.nocwinstytucielotnictwa.pl/dla-mediow
KONTAKT
Marek Gospodarczyk
Szef Nocy w Instytucie Lotnictwa
tel. kom. +48 501 780 923
tel. (22) 846 00 11 wew. 553
e-mail: marek.gospodarczyk@ilot.edu.pl
-
Wojciech Łukowski
Dyrektor Pionu Marketingu
tel. (22) 846 00 11 wew. 547
e-mail: wojciech.lukowski@ilot.edu.pl
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 05.10.2017, 12:42 |
Źródło informacji | Instytut Lotnictwa |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Niezwykłe zapisy obecności nosorożca włochatego w polskich zbiorach: badaczka UAM kontynuuje prace PAP
Nieznane dotąd dla nauki czaszki nosorożców włochatych czy okazy uznane za zaginione w Polsce zbadała prof. Kamilla Pawłowska z UAM, w ramach międzynarodowego projektu badawczego. W poszukiwaniu szczątków tego wymarłego gatunku prześledziła ponad sto miejsc w kraju.- 22.11.2024, 08:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Nauka w Polsce
-
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji, które zgromadziło ponad 100 uczestników z różnych sektorów związanych z energetyką, transportem zeroemisyjnym i innowacjami z całej Polski. Spotkanie zespołu parlamentarnego do spraw kluczowych obszarów miało na celu omówienie aktualnych wyzwań oraz pomysłów na przyszłość, a także wzmocnienie współpracy między branżami i ustawodawcą. Jego przewodniczącym jest Artur Łącki, szef zespołu parlamentarnego Województwa Zachodniopomorskiego. Jednym z inicjatorów powstania zespołu była Krajowa Izba Klastrów Energii i OZE.- 21.11.2024, 15:11
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Glaubicz Garwolińska Consultants w imieniu organizacji społecznej KIKE
-
Dubai Future Forum 2024: A Vision of Tomorrow, from Brain Chips to Climate Solutions
- 21.11.2024, 12:57
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: APA-OTS