Pobierz materiał i Publikuj za darmo
"Pracując z firmami rodzinnymi widzę pasję i zaangażowanie młodych liderów, ich determinację w dążeniu do celu, chęć rozwoju i ogrom wysiłku, który wkładają w przedsiębiorstwa rodziców - często jeszcze studiując czy zdobywając doświadczenie na etacie w innych przedsiębiorstwach. Właśnie tych młodych przedsiębiorczych ludzi gościmy na Kongresie Next Generation. To oni są motorem zmian sukcesyjnych w swoich firmach - jako pierwsi mówią +Tato / mamo, do sukcesji musimy się przygotować+" - mówi dr Adrianna Lewandowska, prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego.
A skala wyzwań sukcesyjnych w Polsce jest ogromna i nie można jej bagatelizować. Szczególnie, że w naszym państwie funkcjonuje niemal 2,2 mln firm, których właścicielami są rodziny, a ponad 800 tysięcy z nich mówi o sobie, że jest firmą rodzinną. Według badań i prognoz ponad połowa właścicieli rodzinnych firm w ciągu najbliższych kilku lat będzie chciało przekazać stery biznesu kolejnemu pokoleniu. Jednak, jak wynika z badania przedsiębiorczości studentów GUESSS przeprowadzonego przez Instytut Biznesu Rodzinnego, zaledwie 8,1% sukcesorów deklaruje chęć przejęcia firmy po rodzicach. Pozostali, choć nie wykluczają zaangażowania w firmę rodzinną w przyszłości, wciąż szukają swojej ścieżki kariery. Wszystkim z "genem przedsiębiorczości" odziedziczonym po rodzicach, którzy chcą rozwijać własne kompetencje managerskie, pomaga Instytut Biznesu Rodzinnego organizując Kongres Next Generation oraz roczny program managerski Akademia Sukcesora.
Program Kongresu w dniach 19-20 października w Poznaniu to połączenie prelekcji opowiadających historie sukcesyjne, dwóch paneli dyskusyjnych na temat budowania autorytetu młodego następcy oraz sposobów, jak wyprowadzić firmę na szerokie wody, a także kreatywnych warsztatów prowadzonych przez ekspertów pozwoli sukcesorom uczyć się od najlepszych. Będzie też okazja do wymiany myśli i nawiązywania nowych kontaktów, które mogą zaowocować w przyszłości - podczas przerw, lunchów oraz 19 października na imprezie sukcesorów w klubie Pacha w Poznaniu.
"Wymiana doświadczeń, rozmowy o codziennych sprawach, sposoby na rozwiązywanie trudnych sytuacji, pomysły na rozwój biznesu i dodanie wiatru w skrzydła, że dasz radę poprowadzić rodzinny biznes mimo przeciwności i trudności, które napotkasz - to wszystko i wiele więcej otrzymałam uczestnicząc w NextG" - komentuje zeszłoroczny Kongres Paulina Żurowska - Wrzesińska, sukcesorka i v-ce prezes Altom sp. z o.o. sp.k.
Organizator informuje, że na wydarzenie są jeszcze ostatnie miejsca - zapisać można się przez stronę www.nextg.pl. Tam znaleźć można również szczegółowy program, sylwetki prelegentów oraz informacje organizacyjne.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 12.10.2017, 11:49 |
Źródło informacji | Instytut Biznesu Rodzinnego |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |