Newsletter

Fiat Tipo „zwerbowany” do Korpusu Karabinierów

19.10.2017, 17:29aktualizacja: 19.10.2017, 17:29

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

FCA Poland/Fiat Tipo fot.1
FCA Poland/Fiat Tipo fot.1
W Komendzie Głównej Korpusu Karabinierów w Rzymie został przekazany pierwszy Fiat Tipo. Wchodzi on w skład nowej floty samochodów złożonej z 500 sztuk tego modelu, który będzie wykorzystywany przez straż celno-podatkową i Karabinierów do kontrolowaniu terytorium.

Flota samochodów charakteryzujących się klasycznym, niebieskim kolorem Karabinierów, składa się pięciodrzwiowych Fiatów Tipo, wyposażonych w doskonałe silniki turbo diesel 1.3 Multijet o mocy 95 KM.

Wyposażenie samochodów zostało zaprojektowane specjalnie i zgodnie z żądaniami Korpusu. W skład tego wchodzą: światła policyjne i najnowszej generacji ruchomy „kogut”, z tyłu wysuwany stolik do pisania ze specjalną sufitową lampą ledową, stojak na pałki policyjne, policyjny lizak, umieszczony na środku mikrofon radia, z którego swobodnie mogą korzystać członkowie załogi.

Wraz z przekazaniem floty Fiatów Tipo poszerza się gama samochodów FCA oddana w ręce Karabinierów do ich codziennej służby. Dotąd zostały przekazane modele takie jak: Fiat Panda, Fiat Punto, Jeep Renegade oraz Alfy Romeo Giulietta, do których dołączyła topowa marka gamy, czyli Giulia Quadrifoglio.

Związek pomiędzy koncernem a Karabinierami rozpoczął się w latach 50. ubiegłego wieku i od tamtej pory, wśród słynnych „Gazzelli" Korpusu były zawsze samochody Fiata, Alfy Romeo czy Lancii. Ta silna współpraca kładła nacisk na doskonałość włoskich produktów w służbie dla bezpieczeństwa i porządku publicznego Włoch.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 19.10.2017, 17:29
Źródło informacji FCA Poland S.A.
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ