Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Program Rozwoju Elektromobilności to flagowy projekt Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Do roku 2025 ma po polskich drogach jeździć nawet milion aut o napędzie elektrycznym. Rozwój tej gałęzi przemysłu, będzie wymagał odpowiedniej kadry.
„Podpisanie listu intencyjnego to krok do wykształcenia takich kadr, oraz odbudowy pozycji szkolnictwa zawodowego - mówi dyrektor ZZSP w Zgierzu, Arkadiusz Kędzierski. - Biorąc pod uwagę cykl edukacyjny, pierwsi absolwenci nowego kierunku, ukończą szkołę za kilka lat. Monitorując dynamikę rozwoju tego segmentu wiem, że zapotrzebowanie na specjalistów w tej branży będzie bardzo duże. Zdajemy sobie sprawę, że podejmujemy się pionierskiego zadania, polegającego na opracowaniu programu nauczania dla zawodu dopiero kształtującego się. Dlatego też nawiązaliśmy współpracę z jednym z liderów rynku - Ursus Bus - aby wspólnie opracować podstawy programowe i rozpocząć kształcenie od najbliższego roku szkolnego”.
Maciej Srebro, który w imieniu Ursus Bus podpisał list intencyjny nie krył swojego zadowolenia. „Jestem przekonany, że współpraca z ZZSP, przyniesie korzyści dla obu stron. Na dzisiejszym rynku pracy ciężko znaleźć specjalistów, dlatego zdecydowaliśmy się na wsparcie opracowania programu kształcenia, naszym doświadczeniem” - powiedział.
Na uroczystości byli obecni liczni goście oraz przedstawiciele władz miejskich i powiatowych, a podpisanie listu poprzedzała debata pt. „Elektromobilność szansą na innowacyjny rozwój”. Podczas debaty wicestarosta Zgierski, Krzysztof Kozanecki zwrócił uwagę, że szkoła staje się szkołą na miarę nowych wyzwań i rozwiązań. Przemysław Staniszewski, prezydent Zgierza podkreślił, że Ursus Bus to kolejny duży partner ZZSP. W tym roku uczniowie rozpoczęli naukę w klasach pierwszych objętych patronatem ENGIE, międzynarodowego koncernu działającego w obszarze efektywności energetycznej oraz rozwiązań cyfrowych.
Dzięki tej inicjatywie otwiera się ogromna szansa dla uczniów do zdobycia nowych zawodów już nie w przyszłości a teraźniejszości.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 26.10.2017, 11:52 |
Źródło informacji | ZZSP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Raport Santander TFI: Polacy coraz więcej inwestują, ale ich cele i wartości warunkuje przynależność pokoleniowa PAP
Pozytywne emocje i dobra zabawa z jednej strony, rozsądne i przemyślane decyzje z drugiej. Polaków inwestujących swe środki na rynku cechuje, w zależności od daty urodzenia, cała gama odmiennych oczekiwań oraz celów. Banki i instytucje finansowe muszą uwzględniać tę różnorodność przy opracowywaniu produktów, usług i kanałów komunikacji odpowiednich dla każdego pokolenia klientów. Cel jest wspólny: wzrost liczby inwestorów indywidualnych, ponieważ w Polsce, patrząc na nasze PKB, inwestycji i inwestorów powinno być kilkakrotnie więcej - mówi Marcin Groniewski, prezes zarządu Santander TFI S.A.- 04.07.2025, 09:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Nowa biała księga poświęcona przyszłości płatności i powstaniu sieci płatniczych czwartej generacji
- 04.07.2025, 08:59
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
Holcim Polska przejmuje nowoczesny zakład wełny skalnej i rozwija ofertę rozwiązań izolacyjnych
Holcim Polska ogłasza finalizację przejęcia nowoczesnego zakładu produkcyjnego zlokalizowanego w Wykrotach na Dolnym Śląsku, specjalizującego się w wytwarzaniu wełny skalnej. Przejęcie obejmuje również działalność dystrybucyjną prowadzoną na rynku krajowym i wybranych rynkach europejskich.- 04.07.2025, 08:56
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Holcim Polska
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ