Newsletter

Ta branża ma znaczenie, z którego nie zdajemy sobie sprawy. Forum nt. przemysłu chemicznego

06.11.2017, 17:09aktualizacja: 06.11.2017, 17:09

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Polska Chemia - logo
Polska Chemia - logo
„Produkty chemiczne są obecne niemal we wszystkim, co nas otacza, między innymi w naszych ubraniach, smartfonach i lekach. By dynamicznie się rozwijać, musimy uświadamiać opinii publicznej nasze znaczenie” - mówił podczas II Forum Kampanii „Polska Chemia” dr inż. Tomasz Zieliński, prezes Zarządu Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego.

Uczestnicy Forum dyskutowali o znaczeniu produktów chemicznych dla codziennego życia, ale również o znaczeniu sektora chemicznego dla gospodarki. „Społeczeństwo nie zdaje sobie sprawy z tego, że bez produktów zakładów chemicznych nie mogłyby funkcjonować branże powiązane, a w efekcie - cała gospodarka. Chemia ma zbyt duży potencjał, żeby pełnić wobec innych sektorów wyłącznie funkcję służebną” - powiedział dr Wojciech Wardacki, przewodniczący Rady Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego i prezes Zarządu Grupy Azoty S.A.

Forum Kampanii „Polska Chemia” to miejsce, w którym polski sektor chemiczny może pokazać administracji publicznej, a także społeczeństwu, jak ważną rolę przemysł chemiczny odgrywa w gospodarce i w codziennym życiu. Warto przypomnieć, że przedsiębiorstwa i instytucje polskiego przemysłu chemicznego zatrudniają w Polsce ok. 292 tys. pracowników, co czyni chemię trzecim największym pracodawcą w kraju [1]. Dodatkowo, wartość produkcji sprzedanej sektora chemicznego wynosi ponad 200 mld PLN rocznie, to jest ponad 16 proc. wartości produkcji sprzedanej przemysłu w Polsce. Przemysł chemiczny to też znaczny udział w PKB kraju i duża część polskiego eksportu, wynosząca w 2016 r. ponad 80 mld PLN. Dodatkowo, przemysł chemiczny dostarcza niezbędne do codziennego życia materiały i substancje, bez których nie mogłyby funkcjonować branże takie jak farmacja, budownictwo, czy motoryzacja.

II Forum Kampanii „Polska Chemia” podsumował Krystian Pater, członek Zarządu ds. Produkcji PKN Orlen S.A. „Chemia jest w awangardzie zmian legislacyjnych i rynkowych w Polsce, ponieważ jest lokomotywą innych sektorów naszej gospodarki” - mówił.

Kampania „Polska Chemia” to autorski projekt Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego i jedyne tego typu przedsięwzięcie promujące tak istotny dla polskiej gospodarki sektor przemysłu. Głównym celem Kampanii „Polska Chemia” jest umocnienie wizerunku branży jako sektora dbającego o środowisko, promującego innowacyjność, tworzącego miejsca pracy, respektującego zasady zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego społecznie.

Partnerem Strategicznym Kampanii „Polska Chemia” jest PKN Orlen S.A.

[1] Dane za 2016 r. łącznie w kategoriach „segment chemiczny” i „segment paliwowy”, [za]: „Raport. Przemysł chemiczny w Polsce - pozycja, wyzwania, perspektywy”, Polska Izba Przemysłu Chemicznego, EY, Warszawa 2017 r.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 06.11.2017, 17:09
Źródło informacji Polska Izba Przemysłu Chemicznego
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ