Newsletter

ME: Współpraca Polski i Indii w obszarze górnictwa to szansa także dla polskich firm (komunikat)

28.11.2017, 17:31aktualizacja: 28.11.2017, 17:31

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- ME informuje:

Wiceminister Tobiszowski: Współpraca Polski i Indii w obszarze górnictwa to szansa także dla polskich firm

- Spotkania takie, jak to dzisiejsze udowadniają, że nowoczesne górnictwo może stanowić ważny element budowy międzynarodowych relacji gospodarczych. Wierzę, że współpraca polskich i indyjskich firm to szansa na rozwój dla przedsiębiorców z obydwu krajów - powiedział 28 listopada 2017 r. podczas otwarcia Polsko-Indyjskiego Forum Gospodarczego wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. W wydarzeniu, które odbyło się w New Delhi, wzięli udział reprezentanci rządów obu państw, a także przedstawiciele świata biznesu i nauki.

Podczas Forum wiceminister Tobiszowski podkreślał, że dzięki konsekwentnie prowadzonej restrukturyzacji górnictwo jest perspektywiczną gałęzią polskiej gospodarki. – W trakcie ostatnich dwóch lat udowodniliśmy, że na górnictwie można zarobić. Dzięki naszym działaniom jest to dziś jeden z tych sektorów polskiej gospodarki, przed którymi rysują się perspektywy rozwoju. To stanowi fundament do zacieśniania współpracy pomiędzy przedsiębiorcami, działającymi w tym sektorze, a partnerami z zagranicy, również z Indii – mówił Tobiszowski.

W trakcie forum została podpisana deklaracja woli współpracy w dziedzinie sektora urządzeń górniczych i wydobywczych przez przedstawicieli firm z obu państw. Deklaracje obejmują ofertę usług polskich firm, tzn. wykonywanie specjalistycznych robót montażowych, współpracę w zakresie drążenia tuneli, budowy metra, budowę kopalń „pod klucz” - łącznie z dostawą, remontami i dzierżawą maszyn górniczych.

Zdaniem wiceministra Tobiszowskiego dzięki podpisaniu umów będzie możliwe promowanie usług i inwestycji w sektorze węglowym. – Ułatwi nam to także lepsze poznanie zagadnień energetycznych związanych z węglem oraz skuteczniejszą wymianę informacji na temat technologii, ze szczególnym naciskiem na poszukiwanie, badania, współpracę techniczną oraz rozwój czystych technologii węglowych – wyliczył podsekretarz stanu w ME. - Polscy przedsiębiorcy, naukowcy mają potencjał do tego, żeby odegrać znaczącą rolę w rozwoju i upowszechnieniu tego typu rozwiązań – dodał.

Wiceminister Tobiszowski podkreślał, że cieszy go nawiązanie takiej współpracy. – To szansa na rozwój i korzyści dla obu stron. To także kolejny sygnał, że polskie marki sektora górniczego, stają się rozpoznawalne na świecie oraz doceniane za wysoką jakość – skomentował.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ nmk/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 28.11.2017, 17:31
Źródło informacji ME
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii