Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Sukces branży kantorów internetowych widać gołym okiem - kantory internetowe obracają rocznie nawet 40 miliardami złotych. Miliony nowych klientów, ciągle powstające nowe serwisy, także te bankowe. Wszystko zaczęło się 8 lat temu, gdy w Poznaniu uruchomiono serwis Walutomat. Kilka miesięcy później, w tym samym mieście słynącym przecież z oszczędności, powstał Internetowykantor.pl. Serwisami zarządza dziś spółka Currency One, w której właśnie zarejestrował się półmilionowy klient.
„Naszymi klientami są zarówno osoby indywidualne, jak i firmy. Wśród osób indywidualnych to przede wszystkim kredytobiorcy, osoby pracujące za granicą, turyści. W tym drugim przypadku to mikro i małe firmy - mówi Jacek Kornosz, prezes Zarządu Currency One. - Wszelkie udogodnienia oferowane przez serwis Walutomat.pl oraz Internetowykantor.pl są wprowadzane z myślą o kliencie. Dlatego niezwykle ważnym elementem jest zwrócenie uwagi na jego preferencje, które są dla nas bardzo istotne. Aby zrozumieć klienta, należy go poznać, dowiedzieć się, jakie ma potrzeby i oczekiwania”.
Wzrost znaczenia kantorów internetowych w rynku wymiany walut nie jest nowością. Komfort i wygoda, jakie wiążą się z szybką i, co ważne, bezpieczną wymianą bez potrzeby wyjścia z domu, są jednymi z wielu atutów propozycji oferowanych przez wirtualne kantory. W związku z dołączeniem półmilionowego klienta do grupy użytkowników największych polskich wirtualnych kantorów, analitycy skupili się właśnie na klientach. Dzięki statystykom, można opisać przybliżoną sylwetkę klienta Walutomatu i Internetowykantor.pl.
W obu serwisach firmy Currency One, wymiany walut on-line dokonują najczęściej mężczyźni w wieku 39 lat. Z kolei największa liczba dokonywanych transakcji odbywa się na terenie województwa mazowieckiego. Na drugim miejscu plasuje się województwo śląskie, a na trzecim województwo wielkopolskie. Jeżeli chodzi o dzień, w którym jest największa aktywność w obydwu przypadkach jest to poniedziałek.
Średnia kwota transakcji w serwisach Currency One to ponad 4 tysiące złotych, zaś rekordową jednorazową transakcję odnotowano 5 marca 2015 roku na kwotę 5,2 miliona złotych. Wśród najpopularniejszych walut, wymienialnych w serwisach, są euro, dolar amerykański, frank szwajcarski i funt brytyjski. Stanowią one aż prawie 100% wszystkich wymian. Interesująco wyglądają statystyki dotyczące dnia, w którym w serwisach Currency One zarejestrowało się najwięcej użytkowników - był to 24 czerwca 2016 roku, czyli dzień po referendum w Wielkiej Brytanii.
Te statystyki pokazują, jak dużym zaufaniem cieszą się kantory internetowe. Podobnie będzie w kolejnych latach, na co wskazuje Maciej Przygórzewski, główny ekspert walutowy firmy Currency One, który przewiduje dalszy wzrost zainteresowania wymianą walut on-line: „Wartość rynku e-kantorów szacujemy na ok. 35-40 miliardów złotych rocznie. Rynek cały czas rośnie i nie zanosi się na przerwanie tej passy. W kolejnym roku branża e-kantorów nie straci swoich głównych zalet. W dalszym ciągu transakcje będą szybkie i wygodne. Jednocześnie koszty ponoszone przez użytkowników będą wyraźnie mniejsze niż te oferowane w ramach standardowych warunków w bankach. W połączeniu z nowymi funkcjonalnościami, nad którymi wiele podmiotów pracuje, powoduje to, że nie szybko Polacy wrócą do automatycznej wymiany w banku po kursie z tabeli”.
Currency One SA to operator serwisów Internetowykantor.pl oraz Walutomat. Spółka była wielokrotnie nagradzana za najlepsze i nowatorskie rozwiązania na rynku wymiany walut oraz cieszy się pozycją lidera w segmencie niebankowych podmiotów oferujących wymianę walut online. Z usług Currency One korzysta już ponad 500 tysięcy klientów, którzy w samym 2016 roku wymienili równowartość 14,5 miliarda złotych. Za pomocą serwisów Internetowykantor.pl oraz Walutomat klienci indywidualni i firmowi mogą wymieniać 21 walut oraz dokonywać przelewów złotówkowych i walutowych na rachunki własne i innych osób oraz firm do 33 krajów europejskich.
Internetowykantor.pl to pierwszy w Polsce kantor online, który działa nieprzerwanie od 2010 r. Serwis umożliwia tanią, szybką i przede wszystkim bezpieczną wymianę walut, bez konieczności wychodzenia z domu. Obecnie z usług serwisu korzysta 260 tysięcy klientów, którzy rocznie wymieniają ponad 5 miliardów złotych.
Walutomat to założona w 2009 roku pierwsza w Polsce platforma społecznej wymiany walut. Użytkownicy serwisu mogą indywidualnie ustalać kursy walut i bezpośrednio wymieniać je z innymi klientami, unikając tym samym niekorzystnych kursów narzuconych przez banki. W serwisie zarejestrowało się prawie 250 tysięcy użytkowników.
KONTAKT:
Dawid Gałat
Media and Communications Manager
tel. +48 517 426 967
e-mail: dawid.galat@currency-one.com
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 28.12.2017, 12:51 |
Źródło informacji | Currency One |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Team Poland dla Ukrainy - wspólna marka instytucji rozwoju dla wspierania konkurencyjności polskich firm
Sześć instytucji polskiego systemu rozwoju tworzy markę Team Poland. Będą pod nią oferowane produkty i usługi wspierające ekspansję międzynarodową przedsiębiorstw. Synergiczne podejście - połączenie ofert, kompetencji i doświadczenia - ma sprawić, że instytucje rozwoju z Grupy PFR będą skuteczniej zwiększać konkurencyjność polskich firm.- 07.07.2025, 14:00
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Agencja Rozwoju Przemysłu
-
Image
WeNet ogłasza powołanie Joanny Plona na stanowisko prezeski Grupy oraz przedstawia nową strategię rozwoju
Od 1 lipca 2025 roku stanowisko prezeski zarządu Grupy WeNet objęła Joanna Plona, zastępując Michała Wrzesińskiego, co-foundera WeNet, który przechodzi do Rady Nadzorczej. Jednocześnie firma ogłasza nową strategię rozwoju, której celem jest wzmocnienie pozycji WeNet jako partnera technologicznego dla przedsiębiorców z sektora MŚP, oferującego szeroki wachlarz rozwiązań opartych na AI, wspierających ich w budowaniu obecności online, zarządzaniu relacjami z klientami oraz operacjach biznesowych. W ten sposób WeNet chce dać przedsiębiorcom narzędzia, które do tej pory były zarezerwowane głównie dla największych organizacji.- 07.07.2025, 09:12
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: WeNet
-
Image
PZU z pomocą dla poszkodowanych w pożarze w Ząbkach
Od wczesnego poranka 4 lipca br. mobilni eksperci PZU są na miejscu poważnego pożaru na osiedlu w podwarszawskich Ząbkach. Kontaktujemy się ze wszystkimi ubezpieczonymi w PZU mieszkańcami bloku objętego pożarem. Uruchomiliśmy uproszczone procedury obsługi, a dziś na miejsce przyjedzie też Mobilne Biuro PZU, w którym poszkodowani będą mogli zgłaszać szkody bezpośrednio, uzyskać informacje o przygotowanych dla nich lokalach zastępczych i inną pomoc.- 04.07.2025, 16:15
- Kategoria: Polityka i społeczeństwo
- Źródło: PZU
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ