Newsletter

W ciągu 5 lat ponad 975 tys. pasażerów Emirates na trasie Warszawa -Dubaj

06.02.2018, 16:17aktualizacja: 06.02.2018, 16:17

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Ponad 975 tys. pasażerów w ciągu pięciu lat przewiozły linie Emirates na trasie między Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi a Polską - poinformowała linia. Od uruchomienia połączenia w lutym 2013 r. wykonano ponad 1 800 lotów między Warszawą a Dubajem.

"Od momentu uruchomienia połączenia Emirates przewiozły na trasie między Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi a Polską ponad 975 tys. pasażerów, wspierając rozwój biznesu, handlu i turystyki w tych krajach. Obecnie przewoźnik zatrudnia około 740 Polaków, w tym 667 członków personelu pokładowego i pilotów" - napisano w komunikacie.

Początkowo połączenie realizował Airbus A330, który w ciągu pierwszych sześciu miesięcy przewiózł na trasie przeszło 78 tys. pasażerów. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem w listopadzie 2015 r. przewoźnik wprowadził Boeinga 777-300 o większej zdolności przewozowej, który do dzisiaj cieszy się popularnością wśród pasażerów.

Od chwili uruchomienia połączenia do końca grudnia 2017 roku na trasie przewieziono blisko 35 tys. ton cargo. Obecnie wśród najczęściej importowanych towarów znajdują się akcesoria odzieżowe, artykuły elektroniczne, sprzęt medyczny i narzędzia. Najważniejsze produkty eksportowe to m.in. leki, kosmetyki, żywność (w tym zwłaszcza świeże owoce) i części samochodowe.

Flota Emirates to 269 szerokokadłubowych samolotów, które latają do 157 kierunków w 84 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji Południowej, Dalekiego Wschodu i Australii. Obecnie linie Emirates oczekują na dostawę 215 samolotów o wartości ponad 108 mld dolarów amerykańskich według cen katalogowych. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta

edytor: Bożena Dymkowska

aop/ dym/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 06.02.2018, 16:17
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ