Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Usługa pay by link w zakupach internetowych jest bardzo popularna. Metodę tę, nazywaną powszechnie “szybkim przelewem”, zna każdy, kto dokonuje zakupów przez Internet. To prosty i szybki sposób przekierowania na stronę własnego banku z uzupełnionymi danymi do przelewu w celu dokonania płatności. Jak pokazują badania Gemius „E-commerce w Polsce 2017”, szybkie przelewy przyczyniły się do rozpowszechnienia zakupów w Internecie. Według analityków Gemius, aż 62% kupujących w sieci decyduje się na zakupy online właśnie ze względu na możliwość korzystania z tej usługi.
Szybkie przelewy w Walutomacie to nowość na rynku kantorów internetowych. Poznański serwis jest pierwszym e-kantorem, który oferując tę metodę chce zapewnić swoim klientom jak największy komfort kupna waluty online. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest to, że nie trzeba wpisywać, czy kopiować danych do przelewu ręcznie, dzięki czemu proces dokonywania płatności jest bardzo wygodny. Nie ma więc obaw o pomyłki i błędy. Z badań serwisu Walutomat wynika, że ręczne zlecenie przelewu z kopiowaniem danych zajmuje klientom średnio 4 minuty i wymaga wykonania aż 20 klików. Szybki przelew skraca czas do kilkunastu sekund, potrzebnych na zalogowanie się do banku i potwierdzenie transakcji kodem SMS.
“Wygodna i szybka wymiana pieniędzy jest dla nas kluczowa. Chcemy, aby nasi klienci, którzy dopytywali o możliwość automatycznego uzupełnienia danych do przelewu, mieli pewność, że wymieniając walutę w naszym serwisie, mają zagwarantowane bezpieczeństwo swoich pieniędzy, a jednocześnie wygodny i zrozumiały proces kupna waluty” - powiedziała Dagmara Malinowska, dyrektor ds. marketingu i rozwoju produktów firmy Currency One, operatora Walutomat.pl.
„Zautomatyzowane przelewy stanowią obecnie podstawę wszystkich transakcji online na rodzimym rynku e-commerce. Dzięki współpracy serwisów Przelewy24 i Walutomat, użytkownicy wymienią wpłacone e-transferem złotówki na inne waluty wygodniej, bezpieczniej i szybciej niż kiedykolwiek wcześniej” - podkreśla dyrektor sprzedaży i marketingu Przelewy24, Jacek Kinecki.
Walutomat udostępnił tę metodę swoim użytkownikom bezpłatnie. Jako pierwsi z usługi szybkiego przelewu przy wymianie walut skorzystają klienci Millennium, BZWBK, Pekao SA, Raiffeisen, Eurobanku i Banku Pocztowego.
Walutomat to założona w 2009 roku pierwsza w Polsce platforma społecznej wymiany walut. Użytkownicy serwisu mogą indywidualnie ustalać kursy walut i bezpośrednio wymieniać je z innymi klientami, unikając tym samym niekorzystnych kursów narzuconych przez banki. W serwisie zarejestrowało się ponad 255 tysięcy użytkowników.
Przelewy24 od 14 lat współtworzy polską branżę e-commerce, dostarczając największą na rynku liczbę rozwiązań płatniczych. Operator obsługuje zarówno największe jak i małe e-biznesy, oferując partnerom ponad 300 metod płatności, a najwyższy poziom usług zapewniają stale ulepszane rozwiązania informatyczne oraz restrykcyjna polityka bezpieczeństwa.
Więcej informacji o serwisie Walutomat udziela:
Dawid Gałat
Media and Communications Manager
tel. kom. +48 517 426 967
e-mail: dawid.galat@currency-one.com
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 19.02.2018, 16:23 |
Źródło informacji | Currency One |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Port Gdańsk na EKG 2025: porty morskie to miejsca kreacji pieniądza z podatków i miejsc pracy PAP
Polskie porty - jakie są, czy dotarły już do szczytu swoich możliwości przeładunkowych, a może Polsce potrzebny jest jeszcze jeden duży port morski? Na te i inne kluczowe pytania odpowiadali eksperci z branży morskiej i infrastrukturalnej podczas emocjonującego panelu dyskusyjnego na 17. Europejskim Kongresie Gospodarczym, który rzucił nowe światło na przyszłość polskiej logistyki i transportu morskiego.- 25.04.2025, 16:36
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
PZU: to był wyjątkowy kwartał
Komentarz Macieja Galińskiego, zarządzającego funduszem DFE PZU, dyrektora Biura Inwestycyjnego PTE PZU.- 25.04.2025, 16:25
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PZU
-
Image
Prezes Grupy PTWP: to była rekordowa edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach PAP
1200 wyjątkowych prelegentów, 180 inspirujących sesji tematycznych i rekordowa frekwencja (niemal 18 tys. zarejestrowanych uczestników) - 17. Europejski Kongres Gospodarczy w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach przez ostatnie trzy dni stanowił centrum debaty o kwestiach kluczowych dla przyszłości Polski, UE i całego świata.- 25.04.2025, 16:08
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ