Pobierz materiał i Publikuj za darmo
„Program mentoringowy jest dla mnie kolejnym, ważnym krokiem w budowaniu więzi między polskimi firmami a młodymi Polakami, którzy uczą się na najlepszych światowych uczelniach. Zmiany technologiczne, Przemysł 4.0, zaawansowana analityka, nowe modele kultury organizacyjnej - absolwenci czołowych szkół mogą wnieść wiele cennych umiejętności do firm i instytucji publicznych” - mówi Franciszek Hutten-Czapski, senior partner i dyrektor zarządzający The Boston Consulting Group, która stworzyła program wspólnie z Federacją Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii.
Chęć udziału w pierwszej edycji programu EmpowerPL zgłosiło ponad 100 młodych Polaków. Z tego grona wybranych zostało 24 kandydatów. Są to przede wszystkim studenci kierunków biznesowych, ekonomicznych i inżynierskich, ale również nauk społecznych, medycyny i nauk przyrodniczych, matematyki oraz zaawansowanej analityki danych.
Program od początku powstawał w dialogu ze studentami, którzy wskazali jakie aktywności miałyby dla nich największą wartość. Najwyżej stawiali tzw. shadowing day, czyli możliwość spędzenia dnia z mentorem, udziału w spotkaniach i zobaczenia kuluarów pracy. Studenci chcieliby również porozmawiać z mentorami o swoich planach, poznać perspektywę i usłyszeć rekomendacje mentora. „Chciałabym nie tylko poznać doświadczenia mojego mentora, ale również dowiedzieć się, czego z perspektywy czasu żałuje, że nie zrobił” - mówi Agata Staszak, studentka ekonomii z King’s College London i szefowa stowarzyszenia polskich studentów działającego na tej uczelni.
Spotkania z mentorami już się rozpoczęły i będą trwały do początku czerwca. „Rozmowa z mentorem miała dla mnie dużą wartość, miałem okazję usłyszeć o jego ścieżce kariery oraz porozmawiać o moich planach na przyszłość” - mówi Maciej Zieliński, student matematyki i ekonomii na Uniwersytecie Glasgow, który spotkał się w tym tygodniu ze swoim mentorem w Londynie.
Główne tematy, o których chcą rozmawiać młodzi Polacy studiujący za granicą, dotyczą tego czy wracać do kraju czy postawić na karierę za granicą. Zastanawiają się też nad wyborem ścieżki zawodowej wahając się między pracą w biznesie i karierą naukową. Wielu chce dowiedzieć się, jaką wartość doświadczeni menadżerowie widzą w studiach MBA i czy warto inwestować w taką edukację. Szukają też wsparcia przy własnych projektach biznesowych, np. w obszarze pozyskiwania i budowania relacji z klientami.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 26.02.2018, 10:11 |
Źródło informacji | The Boston Consulting Group |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
PLL LOT rozszerzają swoją obecność na lotniskach regionalnych, łącząc Kraków z Paryżem-Orly
• Polskie Linie Lotnicze LOT połączą bezpośrednimi rejsami Kraków i Paryż-Orly (ORY).
• Inauguracyjny rejs został zaplanowany na 31 marca 2025 roku.
• Połączenie z Kraków Airport będzie realizowane każdego dnia tygodnia, przez cały rok.
• Otwarcie nowej trasy jest potwierdzeniem planów narodowego przewoźnika na rozwój siatki połączeń również na lotniskach regionalnych.- 21.01.2025, 16:30
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PLL LOT
-
Image
Rok 2024 był pomyślny dla międzynarodowej działalności Yutong Bus, przynosząc dalszy rozwój innowacji
Firma odnotowała przełom, a całkowita roczna wielkość sprzedaży osiągnęła 46 918 sztuk, co oznacza wzrost o 28,48% rok do roku.- 21.01.2025, 12:58
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
Razem dla życia - Unum i Karol Bączkowski łączą siły
Unum ogłasza współpracę z Karolem Bączkowskim, doświadczonym ratownikiem medycznym. W ramach partnerstwa firma przeszkoli swoich pracowników i agentów z kwalifikowanej pierwszej pomocy. Spółka została partnerem wydania „Książki o pierwszej pomocy napisanej przez życie” autorstwa Karola Bączkowskiego.- 21.01.2025, 11:56
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Unum Życie TUiR S.A.