Pobierz materiał i Publikuj za darmo
„W zeszłym roku zwiększyliśmy skalę działania o 70%, utrzymujemy wysoką dynamikę wzrostu i w całym 2018 roku możemy przekroczyć już próg 100 mln zł wartości zakupionych faktur” - mówi Maciej Drowanowski, prezes Zarządu Monevia Sp. z o.o.
Warto zauważyć konserwatywną filozofię biznesową Monevii, gdzie nie skala działalności, a jakość biznesu jest priorytetem.
„W przeciwieństwie do wielu naśladowców dbamy o zyski i stabilność finansową nie tylko naszych klientów, ale i naszą własną. Osiągnęliśmy w minionym roku trwałą rentowność, notując aż 99% uregulowanych terminowo faktur. Nasz autorski system oceny ryzyka transakcji oraz innowacyjne narzędzia IT doskonale się sprawdzają w każdej branży, jaką obsługujemy” - podkreśla prezes Drowanowski.
Działalność Monevii wspierają liczni inwestorzy, którzy na bieżąco otrzymują informacje o sytuacji finansowej i operacyjnej. Regularna komunikacja w postaci miesięcznych raportów zapewnia stały i jasny przekaz informacji na temat celu i efektów lokowania zainwestowanych środków.
„Od 2016 roku spłaciliśmy już 22 serie obligacji. W całej swojej historii wyemitowaliśmy obligacje o łącznej wartości ponad 70 mln zł, będziemy nadal korzystać z tego instrumentu” - mówi Maciej Drowanowski, prezes Monevii.
Platforma Monevia, dostępna 24/7, wspiera przedsiębiorców w zarządzaniu płynnością finansową klienci szybko i łatwo mogą sprzedawać swoje faktury (już od 700 PLN lub 200 EUR), a gotówkę otrzymują nawet w dniu ich wystawienia.
„Polski rynek mikrofaktoringu może się zwielokrotnić w najbliższych latach, a Monevia ma ambicję rosnąć jeszcze szybciej” - wskazuje prezes Drowanowski.
Dla Monevii liczy się przede wszystkim ocena wiarygodności finansowej płatnika faktury, dzięki czemu jej oferta idealnie zaspokaja potrzeby firm nawet o słabszej kondycji finansowej.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 21.05.2018, 15:17 |
Źródło informacji | Monevia |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu