Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- MI informuje:
Bezpieczeństwo w transporcie, m.in. związane z przeciwdziałaniem zagrożeniu terrorystycznemu z użyciem środków transportu, poprawa bezpieczeństwa na drogach, a także zapobieganie cyberatakom to główne tematy tegorocznego Szczytu Ministrów Międzynarodowego Forum Transportu (International Transport Forum). W spotkaniu, które odbyło się w dniach 23-24 maja 2018 r. w Lipsku, wziął udział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
Podczas sesji poświęconej tematyce pokonywaniu barier dla bezpiecznego i wydajnego międzynarodowego transportu drogowego minister Adamczyk zaproponował opracowanie "Karty dobrych praktyk w transporcie drogowym".
- Chcę zaproponować, aby w ramach prac przygotowawczych przed kolejnym Szczytem Ministrów ITF opracować "Kartę dobrych praktyk w transporcie drogowym", która pozwoli na promowanie regulacji zapobiegających ograniczeniom w swobodnym przepływie osób i towarów – powiedział minister A. Adamczyk.
Ministrowie transportu podczas sesji ministerialnej przyjęli oświadczenie w sprawie bezpieczeństwa i ochrony w transporcie. Wsparli w nim inicjatywy, których celem jest poprawa bezpieczeństwa oraz dostępności transportu pasażerskiego, stworzenie zintegrowanych i stabilnych systemów transportowych, a także zwiększenie współpracy w obszarze wdrażania nowoczesnych technologii.
- W pełni popieramy aktywności mające na celu zintensyfikowanie działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Polska potwierdza swoje zaangażowanie w europejskie i światowe działania w tym obszarze – mówił w trakcie sesji ministerialnej Andrzej Adamczyk.
W trakcie trwania Szczytu minister Adamczyk spotkał się z ministrami oraz przedstawicielami ds. transportu z Bułgarii, Korei Południowej, Niemiec, Litwy i Szwecji. Jednym z tematów dyskutowanych z przedstawicielami państw członkowskich UE, jak i podczas spotkania z unijną komisarz ds. mobilności i transportu Violetą Bulc, był kształt obecnie negocjowanego Pakietu Mobilności.
Minister Adamczyk rozmawiał też z prezesem Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA) Alexandrem de Juniakiem. Tematem spotkania była m.in. budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego, a także związana z tym modernizacja systemu transportowego w Polsce.
Międzynarodowe Forum Transportowego (International Transport Forum - ITF) skupia obecnie 59 państw i jest organizacją o zasięgu globalnym. Działa jako platforma politycznego dialogu w sektorze transportu.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)
kom/ sno/ wus/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 24.05.2018, 17:15 |
Źródło informacji | MI |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |