Newsletter

Polityka i społeczeństwo

PK: Prawomocne wyroki skazujące dla członków tzw. grupy szkatułowej (komunikat)

04.06.2018, 12:10aktualizacja: 04.06.2018, 12:10

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- PK informuje:

Sąd Apelacyjny w Warszawie 28 maja 2018 roku, po rozpoznaniu apelacji obrońców i prokuratora, wydał wyrok w sprawie przeciwko Olafowi R. pseudonim Tusiek i Bartoszowi K. pseudonim Łopat.

Skuteczna apelacja prokuratora

Sąd uwzględnił apelację prokuratora w zakresie rażącej niewspółmierności kar wymierzonych oskarżonym. Sąd odwoławczy zmienił wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie z 19 lipca 2017 roku w ten sposób, że podwyższył orzeczone wcześniej kary. Olafowi R. Sąd podwyższył karę łączną z 8 do 12 lat pozbawienia wolności, zaś Bartoszowi K. z 3 do 5 lat pozbawienia wolności. W pozostałym zakresie Sąd Apelacyjny w Warszawie utrzymał w mocy wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie. Wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie jest prawomocny.

Oskarżeni handlowali narkotykami

Akt oskarżenia w tej sprawie 30 maja 2016 roku skierował Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej. Olafa R. i Bartosza K. oskarżono o popełnienie w ramach recydywy zwykłej szeregu przestępstw związanych z uczestnictwem w obrocie środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi w znacznych ilościach: Olafa R. o obrót 145 kilogramami marihuany, 32 kilogramami amfetaminy, 18 kilogramami kokainy i 17 kilogramami heroiny (łącznie 212 kilogramów narkotyków), zaś Bartosza K. o obrót 20 kilogramami marihuany, 6 kilogramami amfetaminy, 0,8 kilograma kokainy i 1 kilogramem heroiny (łącznie 27,8 kilograma narkotyków). Ponadto Olafa R. oskarżono o udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym tzw. grupie szkatułowej oraz dokonanie kradzieży z włamaniem do samochodu.

Sprawa stanowi wyodrębniony wątek postępowania prowadzonego przez Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej we współpracy z Zarządem w Warszawie CBŚP. Jego przedmiotem jest działalność zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym tzw. grupy Bukaciaka.

W sprawie tej dotychczas przedstawiono już zarzuty ponad 150 osobom. W toku tego postępowania zabezpieczono ponad 40 jednostek broni palnej i ponad 2000 sztuk amunicji, a także kilkadziesiąt kilogramów narkotyków.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ nmk/ mhr/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 04.06.2018, 12:10
Źródło informacji PK
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ