Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- PK informuje:
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy prowadzi wspólnie z funkcjonariuszami Zarządu w Bydgoszczy CBŚP śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie uczestniczyli w obrocie znacznymi ilościami kokainy, marihuany oraz MDMA.
Pięć osób usłyszało zarzuty udziału w grupie przestępczej
W ostatnich dniach policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali pięć osób, którym prokurator Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy ogłosił m.in. zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków.
Do chwili obecnej w sprawie zarzuty usłyszało 11 osób. Podejrzanym zarzuca się udział w zorganizowanej grupie przestępczej, przemyt narkotyków oraz wprowadzanie ich do obrotu. Trzech mężczyzn w dalszym ciągu pozostaje w areszcie śledczym, w tym podejrzany o kierowanie tą grupą.
Początki śledztwa
Sprawa miała swój początek w sierpniu 2017 roku, kiedy to policjanci CBŚP w jednym z hoteli na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zatrzymali kuriera, u którego w pokoju znajdowało się 2 kilogramy ecstasy. Jest on podejrzany o przemyt tego narkotyku do Polski z Niemiec i wszystko wskazuje na to, że planował wprowadzić go do obrotu na terenie powiatu inowrocławskiego.
Z ustaleń śledczych wynika, że kurier był członkiem zorganizowanej grupy przestępczej, która od lata 2016 roku do połowy 2017 roku przemyciła do Polski oraz Wielkiej Brytanii ponad 39 kilogramów narkotyków w postaci kokainy, MDMA oraz marihuany.
Zatrzymanie kierującego grupą
Kolejne zatrzymania osób mających związek z przemytem i dystrybucją narkotyków miały miejsce w styczniu 2018 roku. Wówczas zatrzymano podejrzanego o kierowanie całym przedsięwzięciem, a kolejnym pięciu osobom prokurator przedstawił zarzuty udziału w grupie przestępczej, a także przemytu i wprowadzania do obrotu środków odurzających oraz substancji psychotropowych. Wobec trzech mężczyzn Sąd Rejonowy w Bydgoszczy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.
Za nielegalny obrót międzynarodowy środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi grozi kara grzywny i kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata. Śledztwo ma charakter rozwojowy, w dalszym ciągu gromadzony jest materiał dowodowy i nie wykluczone są dalsze zatrzymania osób zaangażowanych w dystrybucję narkotyków.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)
kom/ emi/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 11.06.2018, 11:42 |
Źródło informacji | PK |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |