Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W dniach 14-15 czerwca 2018 r. w pawilonie konferencyjno-wystawowym „Kotłownia” Politechniki Krakowskiej odbywa się VI Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Techniczna MODELLING - modelowanie podróży i prognozowanie ruchu. Eksperci z wielu krajów m.in. Niemiec, Ukrainy, Holandii, będą dzielić się swoim doświadczeniem w zakresie optymalnego modelowania podróży i przewozu ładunków, zarówno w dużych miastach, jak również na terenach zamiejskich. Podczas dwóch dni konferencji, poruszone zostaną kwestię dotyczące transportu zbiorowego, kolejowego i lotniczego, rowerowego oraz ruchu pieszych. Wszystko w celu zwiększenia bezpieczeństwa oraz poprawy efektywności przejazdów.
Wieczorem, podczas uroczystej kolacji, podpisane zostanie porozumienie pomiędzy Politechniką Krakowską, a firmą PTV Group, wiodącym producentem systemów m.in. do prognozowania i modelowania ruchu. “Aby skutecznie ulepszać ruch w miastach niezbędne jest silne partnerstwo pomiędzy firmami technologicznymi, miastami, gminami, a środowiskiem akademickim. Dzięki połączeniu sektora prywatnego i publicznego z instytucjami naukowymi, możemy efektywnie konsultować się w zakresie tematów i trendów dotyczących przyszłości transportu i mobilności oraz wypracowywać wspólnie skuteczne rozwiązania” - mówi Martyna Abendrot, dyrektor krajowy z PTV Group, partner konferencji.
Wydarzenie jest odpowiedzią na zmiany, jakie od kilku lat zachodzą w społeczeństwie w zakresie mobilności, rozbudowy miast i terenów pozamiejskich. Powstawanie nowych osiedli mieszkaniowych, wielkopowierzchniowych centrów handlowych, magazynów, czy też hal produkcyjnych jest znaczącym generatorem ruchu. Dlatego bardzo ważne jest optymalne planowanie przejazdów w miastach pod kątem każdego uczestnika, jego efektywności i bezpieczeństwa. Ile i jakiego rodzaju pojazdów potrzeba, aby obsłużyć wszystkie podróże? Między innymi na takie pytania odpowiada opracowanie wykonane dla miasta Lizbony. „Żeby efektywnie i bezpiecznie planować mobilność - nie wystarczy już intuicja. Niezbędne nam są narzędzia, które wspomogą wiedzę i doświadczenie” - dodaje Martyna Abendrot.
Konferencja organizowana jest przez Katedrę Systemów Transportowych Politechniki Krakowskiej, Koło Naukowe Systemów Komunikacyjnych oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP Oddział w Krakowie.
KONTAKT:
Agata Kostecka
tel. kom. +48 509 670 384
e-mail: agata.kostecka@salonmarketingowy.pl
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 14.06.2018, 14:42 |
Źródło informacji | PTV Group |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Praktyczne rozwiązanie dla rodziców – C30 Dual z podwójnym obiektywem
- 28.04.2025, 12:51
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: GlobeNewswire
-
Image
EKG 2025: kosztowna produkcja zielonego wodoru jednym z największych wyzwań dekarbonizacji
Unia Europejska widzi znaczącą rolę wodoru w dekarbonizacji gospodarki, jednak realizacja tego zamierzenia napotyka na poważne wyzwania związane z wysokimi kosztami jego wytwarzania brakiem odpowiedniej infrastruktury, ograniczeniami w transporcie i magazynowaniu. W jaki sposób zbudować wodorowy rynek zastanawiali się uczestnicy panelu „Wodór w gospodarce. Gospodarka wodorowa”, który odbył się podczas XVII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.- 28.04.2025, 12:42
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
O mediach przyszłości na EKG 2025: wiarygodna informacja największą wartością PAP
Wiarygodność dostarczanych informacji będzie w przyszłości największą wartością oferowaną przez media, ale obawy przedstawicieli branży budzi możliwość wykorzystania możliwości AI do maksymalizacji zysków, przy jednoczesnym łamaniu zawodowych standardów - uznali szefowie największych mediów w Polsce podczas panelu „Przyszłość mediów” na 17. Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach.- 28.04.2025, 11:24
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Polska Agencja Prasowa
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ