Newsletter

Apple udostępnił polskim użytkownikom najnowszą aplikację UseCrypt gwarantującą pełną poufność rozmów

02.08.2018, 15:50aktualizacja: 02.08.2018, 15:50

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

UseCrypt
UseCrypt
WhatsUp, Signal, Telegram - to niektóre z listy aplikacji uznawanych dotychczas za bezpieczne komunikatory, a podsłuchiwane przez służby wybranych państw. Ostatnie miesiące pokazały, że musiały one, zgodnie z prawem, przekazywać klucze deszyfrujące lokalnym wywiadom. Niedawno amerykańska firma Continental zakazała pracownikom korzystanie z aplikacji WhatsUp na służbowych telefonach - z powodu troski o bezpieczeństwo danych.

Przełomem jest najnowsza aplikacja UseCrypt, dostępna od kilku miesięcy na AppStore. Polska, obok 191 innych krajów, znalazła się na mapie oferty amerykańskiego giganta. Już dziś UseCrypt uznany został za najbardziej popularną aplikację wśród polskich użytkowników serwisu.

Zaletą UseCrypt jest system poufności, tworzący klucz kryptograficzny dostępny tylko dla tego jednego użytkownika telefonu. Oznacza to, że nawet jeśli ktoś dotrze do zaszyfrowanej wiadomości, to odczytać będzie ją mógł tylko na jednym komputerze lub telefonie - należącym do użytkownika aplikacji. UseCrypt Messenger zapewnia realizację szyfrowanych połączeń głosowych w standardzie HD Voice, a także na bezpieczną wymianę treści, w tym multimediów. Dane z UseCrypt nie przenikają do urządzenia użytkownika, aplikacja nie prowadzi bowiem żadnych archiwów rozmów.

„Całość prowadzonej przez użytkowników komunikacji jest szyfrowana w trybie end-to-end, co oznacza, że operacje kryptograficzne wykonywane są po stronie klientów. Połączenia są zestawiane poprzez serwer pośredniczący, który nie uczestniczy w żadnych operacjach kryptograficznych, co gwarantuje pełną anonimowość użytkownikom. Dodatkowo jest to jedyna aplikacja pozwalająca sprawdzić, czy telefon nie jest obiektem inwigilacji” - powiedział mgr inż. Kamil Kaczyński, ekspert ds. kryptologii.

Usecrypt Messenger sprawdza przed każdym połączeniem, czy telefon użytkownika nie jest podsłuchiwany. Jeśli zachodzi taka sytuacja nie realizuje połączenia. Nowy komunikator może być przydatny przede wszystkim przedsiębiorcom, którzy nie chcą, aby komunikacja wewnętrzna w firmie, która coraz powszechniej odbywa się poprzez komunikatory internetowe, została podsłuchana przez niepowołane do tego osoby. Miesięczna opłata i ochrona prywatności to ograniczenie kosztów spotkań, podróży - uzasadniają eksperci.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 02.08.2018, 15:50
Źródło informacji UseCrypt
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ