Pobierz materiał i Publikuj za darmo
GUANGZHOU, Chiny, 27 sierpnia 2018 r. /PRNewswire/ - 124. Chińskie Targi Importu i Eksportu, zwane targami kantońskimi, odbędą się w dniach 15 października do 4 listopada w Guangzhou. Targi o powierzchni wystawowej 1,185 miliona m2 przywitają ponad 25 000 wystawców i kupców z ponad 200 krajów i regionów w 16 kategoriach w 3 fazach.
W ciągu ostatnich 40 lat Chiny przeszły transformację w drugą największą gospodarkę na świecie, odpowiadającą ponad 30% wzrostu gospodarczego w skali międzynarodowej. Dzięki dywersyfikacji partnerów handlowych i zobowiązaniu do otwarcia gospodarki całkowita wartość chińskich importów i eksportów w 2017 r. sięgnęła 27,79 tryliona juanów (około 4,45 tryliona dolarów), co oznacza solidny wzrost w skali roku o 14,2%. Natomiast handel na rynkach tradycyjnych i wschodzących, głównie w Ameryce Łacińskiej i Afryce, wzrósł odpowiednio o 14,8% i 39,3%.
Targi kantońskie, doskonały przykład chińskiej reformy i otwarcia się, od zawsze były symbolem zacieśniających się więzi Chin z przedsiębiorstwami na całym świecie.
„Targi są postrzegane jako okno na Chiny i są odzwierciedleniem rozwoju chińskiego handlu zagranicznego oraz reformy i polityki otwarcia. Zawsze staramy się otwierać do okno jak najszerzej pod wieloma względami i wnosić jeszcze więcej na scenę międzynarodową” - skomentował Xu Bing, zastępca dyrektora generalnego Chińskiego Centrum Handlu Zagranicznego.
W tym roku w strefie elektroniki i urządzeń gospodarstwa domowego ponad 200 wiodących marek i ponad 2000 przedsiębiorstw z Chin zaprezentuje swoje przełomowe projekty. Faza druga i trzecia skupi się na innowacyjnych produktach i zastosowaniach, które coraz częściej są zróżnicowane, bardziej luksusowe, wyjątkowe i odpowiadające zmieniającym się oczekiwaniom użytkowników końcowych.
W nowej sytuacji gospodarczej celem targów jest wzmocnienie swojej pozycji jako platformy niezbędnej do budowania wartościowych możliwości handlowych, lepszego środowiska biznesowego i bardziej otwartego rynku.
O targach kantońskich
Od 1957 roku Chińskie Targi Importu i Eksportu, znane także jako targi kantońskie, odbywają się dwa razy do roku, wiosną i jesienią, w Guangzhou. Targi są najbardziej kompleksową wystawą z najdłuższymi tradycjami, najwyższym poziomem, największą skalą i największą liczbą produktów, a także z najszerszym zakresem krajów pochodzenia nabywców oraz najwyższym poziomem obrotu w Chinach.
Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/735365/Canton_Fair.jpg
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 27.08.2018, 15:22 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu