Newsletter

Podkarpackie: 52 projekty znajdują się w rządowym Programie dla Bieszczad

01.10.2018, 15:03aktualizacja: 01.10.2018, 15:03

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

52 projekty znajdują się w rządowym Programie dla Bieszczad, nad kolejnymi 19 przedsięwzięciami pracujemy. Wartość realizowanych już inwestycji w ramach tego programu to ok. 1 mld zł - powiedział minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

W poniedziałek w Polańczyku (woj. podkarpackie) uroczyście zainaugurowano program.

Minister przypomniał na konferencji, że Program dla Bieszczad powstał przy okazji konsultacji Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. "Nie ukrywam, że powstał on z inspiracji pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego" - dodał.

Minister powiedział, że jest to program realizowany i koordynowany przez rząd, ale powstał przy współpracy wielu instytucji. Wymienił m.in. samorząd województwa, lokalne gminy oraz ministerstwa.

Kwieciński podkreślił, że największym problemem Bieszczad jest brak dostępności. "I to jest nasz absolutny priorytet w tym programie; chcemy, żeby łatwiej można było tutaj dojechać" - zaznaczył minister. Dodał, że sytuacja się poprawi m.in. po oddaniu drogi S19.

Program dla Bieszczad adresowany jest do gmin powiatu bieszczadzkiego (Czarna, Lutowiska i Ustrzyki Dolne), leskiego (Baligród, Cisna, Lesko, Olszanica, Solina), sanockiego (Komańcza Zagórz, Tyrawa Wołoska) oraz przemyskiego (Bircza).

W ramach programu ma być wyremontowane wiele dróg lokalnych, powstać ma również m.in. zimowy ośrodek przygotowań olimpijskich, jego lokalizacja nie jest jeszcze znana. Natomiast przedsiębiorcy z obszaru Bieszczad mogą liczyć m.in. na preferencyjne pożyczki. Wśród inwestycji ma być również zrealizowanych kilka projektów transgranicznych, m.in. mają być rozbudowane i połączone szlaki turystyczne po polskiej i słowackiej stronie. (PAP)

huk/ je/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 01.10.2018, 15:03
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ