Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Arms & Security są największą organizowaną na Ukrainie imprezą tego typu. Odbywa się ona na kilka dni przed obchodzonym 14 października Dniem Obrońcy Ukrainy. Odwiedzający targi mogą zapoznać się z ofertą w zakresie uzbrojenia i sprzętu wojskowego dla wojsk lądowych, lotnictwa wojskowego i cywilnego, organów ścigania oraz służb granicznych.
W tegorocznej edycji targów weźmie udział dziesięć spółek wchodzących w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Radomska Fabryka Broni „Łucznik” zaprezentuje ofertę broni strzeleckiej, w tym Modułowy System Broni Strzeleckiej GROT oraz Karabinki BERYL. Karabinek szturmowy MSBS GROT C16 FB M-1 jest nowoczesną bronią indywidualną, dostosowaną do strzelania amunicją 5,56x45 mm. System został w 2017 r. przyjęty do uzbrojenia przez Siły Zbrojne RP. To całkowicie polska konstrukcja, która dzięki modułowości pozwala na tworzenie szeregu rozwiązań konstrukcyjnych w oparciu o elementy bazowe: zespół lufy, zespół komory zamkowej i zespół suwadła. Z kolei BERYL to niezawodna, celna, trwała i odporna na wpływ niekorzystnych warunków środowiska samoczynno-samopowtarzalna broń strzelecka indywidualna, dostosowana do strzelania amunicją 7,62 x 39 mm. Można prowadzić z niego ogień ciągły, pojedynczy i serią trzech strzałów. Karabinek zasilany jest nabojami z magazynka łukowego o pojemności 30 nabojów. Przeznaczony jest do walki ogniowej na odległościach do 600 m. Jest on również dostosowany do współdziałania z 40 mm granatnikami podwieszanymi wz. 74 Pallad oraz SBAO.
Wśród rozwiązań promowanych w Kijowie przez Zakłady Mechaniczne Tarnów są: lekki moździerz piechoty LMP-2017, 7,62 mm samopowtarzalny karabin wyborowy SKW-308 oraz uniwersalny karabin maszynowy UKM-2000P.
W ofercie PCO S.A. znajdą się między innymi gogle noktowizyjne MU-3ADM. Jest to zaawansowane pasywne urządzenie noktowizyjne przeznaczone do obserwacji terenu przez indywidualnego użytkownika w warunkach nocnych. Charakteryzują się kompaktową i wyjątkowo lekką konstrukcją, solidnością i niezawodnością w warunkach polowych, a także doskonałymi parametrami wykrywania, rozpoznawania i identyfikacji.
Skarżyskie Zakłady MESKO oferują na Ukrainie Przenośny Przeciwlotniczy Zestaw Rakietowy GROM. Składa się on z jednostopniowego pocisku rakietowego umieszczonego w wyrzutni rurowej, mechanizmu startowego oraz naziemnego bloku zasilania. Pocisk rakietowy napędzany jest silnikiem zasilanym stałym materiałem pędnym i jest wyposażony w układ samonaprowadzania na podczerwień. GROM przeznaczony jest do zwalczania wzrokowo obserwowalnych celów powietrznych, w tym samolotów, śmigłowców i innych celów emitujących promieniowanie z zakresu widmowego podczerwieni.
Podczas targów Przedsiębiorstwo Sprzętu Ochronnego Maskpol oferuje Zintegrowany System Przenoszenia Uzbrojenia i Wyposażenia Dromader, Zakłady Metalowe Dezamet proponują różne rodzaje amunicji przeznaczonej do granatników kal. 40 mm, a aktywny na rynkach zagranicznych Nitro-Chem, swoją bogatą ofertę materiałów wybuchowych.
Istotnym obszarem potencjalnej współpracy z partnerami na Ukrainie i nie tylko, jest serwis i modernizacja sprzętu wyprodukowanego w byłym Związku Radzieckim i innych państwach dawnego bloku wschodniego. Swoją ofertę w zakresie remontów i modernizacji różnych typów śmigłowców Mi przedstawią Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 1. Modernizacja przeciwlotniczego rakietowego wozu bojowego PRWB OSA (SA-8) jest z kolei propozycją Wojskowych Zakładów Uzbrojenia z Grudziądza. Poznańskie Wojskowe Zakłady Mechaniczne prezentują na Ukrainie zmodernizowany pojazd rozpoznawczy BWR-1S i przeznaczony dla Nowego Pływającego Bojowego Wozu Piechoty zespół napędowy Power-Pack.
Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ) to lider polskiego przemysłu i jeden z największych koncernów obronnych w Europie. Skupia ponad 60 spółek (branże: obronna, stoczniowa, nowych technologii), osiągając roczne przychody na poziomie 5 mld zł. Dzięki wykorzystaniu potencjału polonizacji technologii, ścisłej współpracy z polską nauką oraz naciskowi na proces badawczo-rozwojowy, PGZ oferuje innowacyjne produkty zwiększające bezpieczeństwo.
PGZ oferuje m.in. system obrony powietrznej bardzo krótkiego zasięgu z zestawem Poprad i radarem Soła; przenośne przeciwlotnicze zestawy rakietowe Grom i Piorun; przeciwlotniczy system rakietowo-artyleryjski bardzo bliskiego zasięgu Pilica; system bezzałogowych statków powietrznych PGZ-19R; kołowy transporter opancerzony Rosomak; samobieżny moździerz Rak; system artyleryjski z samobieżną armatohaubicą Krab; indywidualne wyposażenie żołnierza z karabinkami Beryl oraz Grot.
PGZ posiada kompetencje w zakresie projektowania, budowy oraz wyposażania okrętów. PGZ modernizuje i serwisuje pojazdy, samoloty, śmigłowce i okręty (także sprzęt byłego ZSRR). W najbliższych latach PGZ będzie rozwijała technologie kosmiczne i satelitarne oraz cybertechnologie.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 09.10.2018, 12:50 |
Źródło informacji | Polska Grupa Zbrojeniowa |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Trzeba chronić polski przemysł cementowy i wzmocnić go, by był konkurencyjny
Jesteśmy otwarci na zmiany mające ochronić polski przemysł cementowy i wzmocnić go w takim wymiarze, aby był konkurencyjny - powiedział Michał Jaros, wiceminister rozwoju i technologii podczas debaty „Przemysł cementowy buduje polską gospodarkę” i prezentacji raportu EY Polska „Wpływ przemysłu cementowego na gospodarkę Polski”.- 23.01.2025, 15:23
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Stowarzyszenie Producentów Cementu
-
HOTELEX Shanghai 2025: wspieranie postępu w branży hotelarskiej i gastronomicznej w obliczu gwałtownego rozwoju turystyki
- 23.01.2025, 14:08
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire