Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Ranking QS 300 najlepszych uniwersytetów w Europie Wschodniej i Azji Środkowej

31.10.2018, 12:14aktualizacja: 31.10.2018, 12:14

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

ranking
ranking

LONDYN, 30 października 2018 /PRNewswire/ - W Rankingu Uniwersytetów QS 2019: Europa Wschodnia i Azja Środkowa (EECA) wskazane zostały najlepsze uczelnie w 26 krajach, pogrupowane według regionów, ze względu na ich wspólną historię i potencjalne kierunki rozwoju. Liderem regionu okazał się Uniwersytet im. M. Łomonosowa w Moskwie. Do przeprowadzenia analizy QS wykorzystuje dziesięć wskaźników, które odzwierciedlają priorytety i przedmioty zainteresowania uniwersytetów w regionie Europy Wschodniej i Azji Środkowej.

Logo: https://mma.prnewswire.com/media/702459/QS_World_University_Rankings_Logo.jpg

Ben Stowler, dyrektor ds. badań QS powiedział: „Dominacja Rosji w regionie jest niekwestionowana, pomimo faktu, że większość rosyjskich uczelni uplasowała się na niższych lokatach niż w roku poprzednim. Kraje Azji Środkowej, takie jak Kazachstan, straciły swoją pozycję w najnowszym rankingu, ponieważ większy nacisk został położony na międzynarodową współpracę badawczą. Wynik uczelni tureckich jest stabilny, podczas gdy notowane w rankingach uczelnie polskie, litewskie, rumuńskie i węgierskie poprawiły swoje lokaty. W bieżącym rankingu znalazło się 41 nowych uczelni”.

Lista 300 najlepszych uniwersytetów w regionie Europy Wschodniej i Azji Środkowej jest dostępna na stronie: https://www.topuniversities.com/university-rankings/eeca-rankings/2018

Źródło: QS Quacquarelli Symonds

KONTAKT:

Simona Bizzozero

e-mail: simona@qs.com

tel. +44-7880-620856

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 31.10.2018, 12:14
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ