Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Z roku na rok statystyczny Polak staje się coraz bardziej zamożny, a co za tym idzie przeznacza coraz więcej pieniędzy na przyjemności, w tym na elektronikę. Technologia idzie ciągle do przodu, a cykle życia produktów ulegają skróceniu, przez co coraz częściej wymieniamy telefony, laptopy czy tablety na nowe. W konsekwencji nie tylko wydajemy coraz więcej pieniędzy, ale też produkujemy coraz więcej elektrośmieci. Tajemnicą poliszynela jest wywożenie tysięcy ton elektroodpadów na wysypiska śmieci w ubogich regionach Azji i Afryki. Wiedeński startup przeciwstawia się takim działaniom, dając elektronice drugie życie.
Kilian Kaminski, współzałożyciel refurbed: „Chcemy zaprezentować zupełnie nowe, bardziej proekologiczne podejście do technologii. Oferujemy lepszą alternatywę dla użytkowników; przyjazną zarówno dla środowiska naturalnego, jak i dla portfeli naszych klientów.”
Sukces za zachodnią granicą
Nowoczesny, odpowiedzialny ekologicznie model zakupów elektroniki proponowany przez refurbed spotkał się z ogromnym zainteresowaniem naszych zachodnich sąsiadów, o czym świadczy 8-krotny wzrost obrotów zanotowany od początku 2018 roku. Pomysł stworzenia platformy łączącej sprzedawców i kupujących odnowione produkty zyskał uznanie także w oczach inwestorów - w kwietniu 2018 r. refurbed wygrało w Austrii program telewizyjny „2 Minuten 2 Millionen”, przekonując w 2 minuty grono ekspertów, aby zainwestowali w biznes 500 000 EUR.
Jakość „bez zewnętrznych i wewnętrznych śladów użytkowania”
Za sukcesem refurbed stoi jednak nie tylko zrównoważonym rozwój i konkurencyjne, do 40% niższe ceny, ale również wysoka jakość produktów. Start-up starannie wybiera sprzedawców (w 80% firmy niemieckie), kontrolując pochodzenie urządzeń, przebieg procesu odnawiania oraz jakość produktów końcowych.
Wprawdzie w przeciwieństwie do zachodnich konsumentów wielu Polaków wciąż jeszcze sceptycznie podchodzi do zakupu sprzętu refurbished, obawiając się problemów związanych z gwarancją lub nieestetycznego wyglądu urządzeń, jednak jak zapewnia Kaminski, „całkowicie odnowione produkty wyglądają jak nowe i działają jak nowe”.
Twórcom startupu zależy na zminimalizowaniu ryzyka zakupów. Dlatego każde urządzenie posiada minimum roczną gwarancję i ważną licencję oprogramowania. W pakiecie oferowane jest ponadto 30-dniowe prawo odstąpienia od umowy i opcja bezpłatnego zwrotu produktu.
Jak podsumowuje Kaminski, ideą refurbed jest „by każdy mógł cieszyć się powszechną dostępnością wysokich jakościowo dóbr technologicznych, ale w bardziej świadomy ekologicznie sposób”.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 02.11.2018, 11:19 |
Źródło informacji | refurbed |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu