Newsletter

Polska konferencja o technologii, medycynie i miastach przyszłości odbędzie się 24 listopada w Londynie

08.11.2018, 12:13aktualizacja: 08.11.2018, 12:13

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Poland 2.0 Summit to jedna z największych konferencji dotyczących Polski, jakie odbywają się poza granicami kraju. Uczestniczy w niej kilkuset młodych Polaków, którzy studiują na najlepszych uczelniach w Polsce, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech. W debatach zobaczymy naukowców, przedstawicieli sektora publicznego, biznesu oraz plejadę topowych polskich start-upowców.

Listopadowe wydarzenie będzie też okazją do uczczenia 100-lecia niepodległości naszego kraju – z tej okazji odbędzie się inauguracja programu mentoringowego EmpowerPL, który połączy 100 prezesów i 100 młodych Polaków, którzy studiują na czołowych uczelniach Europy.

Organizatorami konferencji są studenci z kilkunastu europejskich uczelni, których łączy wspólna pasja - innowacje i ich rola w rozwoju Polski. „Studia dały nam dostęp do twórców najnowocześniejszych technologii. Chcemy odpowiednio wykorzystać naszą wiedzę, a działanie na rzecz Polski wydaje się oczywistym wyborem” – mówi Hubert Taczyński, który studiuje na HEC Paris i kieruje pracami nad przygotowaniem konferencji. Tematem przewodnim tegorocznej konferencji są “Miasta przyszłości”.

„Chcemy zmierzyć się z wyzwaniem jakim staje się błyskawiczny rozwój metropolii. Komisja Europejska przewiduje, że do roku 2050 ponad 70 proc. populacji będzie zamieszkiwać miasta” – wskazują studenci.

Konferencja Poland 2.0 Summit chce odpowiedzieć na pytanie jak nowoczesne technologie w polskich firmach mogą otworzyć nowe możliwości przed miastami w Polsce oraz jakie aktualne trendy w polskiej branży finansowej, medycznej i IT sprostają wyzwaniom polskiej gospodarki. „Otwieramy drugie stulecie niepodległości Polski i chcemy włączać się w plan budowania kraju. Mamy duże poczucie obowiązku, żeby wykorzystać pozyskaną wiedzę o innowacyjnych rozwiązaniach” – dodaje Hubert Taczyński.

Partnerem strategicznym konferencji jest Boston Consulting Group, wiodąca firma doradztwa strategicznego, która od lat angażuje się w przyciąganie do kraju młodych Polaków studiujących i pracujących za granicą.

W dyskusje o innowacjach, które zmieniają oblicze sektorów, włączą się Janusz Cieszyński, Wiceminister Zdrowia, Stefan Batory, założyciel start-upów iTaxi i Booksy, Aleksandra Janusz, prezes Ciech R&D, Aleksandra Sroka, dyrektor ds. strategii i projektów PKO Banku Polskiego. „Rozmowy w trakcie konferencji to szansa na spotkanie światów, które nieczęsto mają okazję do rozmowy” – uważa Martyna Piotrowska, jedna z twórczyń Poland 2.0 Summit, a obecnie analityk w Citigroup w Londynie.

W centrum rozmów będzie rola zaawansowanej analityki danych i uczenia maszynowego w kontekście ochrony zdrowia mieszkańców rosnących miast. Dyskusję na temat miejsca telemedycyny i nowoczesnych technologii w sektorze medycznym w Polsce podejmą Michał Czarnuch z kancelarii Domański Zakrzewski Palinka - specjalizującej się w rynku medycznym oraz firma Polpharma.

Ważnym tematem rozmów będą także pomysły w jaki sposób technologia pozwala działać na zupełnie nową skalę – o tym będą rozmawiać m.in. Robert Stanikowski, szef Digital BCG, oraz Karol Górnowicz, który kieruje technologiczno-edukacyjnym start-upem Skriware. O innowacjach, które rewolucjonizują życie w miastach będą rozmawiali Przemysław Chojecki, założyciel BOHR, Jerzy Brodzikowski z Hub Hub, Alex Karstel, dyrektor Taxify w Polsce oraz Grzegorz Koblański, CEO Indoorway.

Swoim spojrzeniem na zmieniającą się rolę sektora bankowego podzielą się Krzysztof Kulig, Senior Partner w Innova Capital, Marcin Petrykowski, dyrektor regionalny Standard & Poor's na Europę Środkową, Paweł Tomczuk z Coinfirm oraz Dariusz Kułakowski, wiceprezes GPW. Aleksandra Sroka-Krzyżak, dyrektor strategii PKO Banku Polskiego opowie o wielkiej transformacji agile, którą przechodzi największy bank w Polsce. Z kolei Piotr Wetmański, szef Strategii Banku Pekao, opowie o swoich doświadczeniach ze studiów i pracy w bankowości inwestycyjnej w Wielkiej Brytanii, a następnie o powrocie i nowych wyzwaniach w bankowości w Polsce.

W trakcie konferencji Poland 2.0 zostaną zaprezentowane także wyniki badania przeprowadzonego wśród polskich studentów w Wielkiej Brytanii - ich plany i obawy w związku ze zmieniającą się sytuacją ekonomiczno-społeczną po Brexicie. Studenci najlepszych europejskich uczelni podzielą się swoją perspektywą na to, jak interpretują sukces i jakie kompetencje będę miały na niego wpływ w przyszłości.

Organizatorzy chcą też w wyjątkowy sposób uczcić 100-lecie niepodległości Polski. Z tej okazji w Londynie ogłoszony zostanie program mentoringowy EmpowerPL, prowadzony przez Boston Consulting Group we współpracy z Federacją Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii oraz organizacją APGEF zrzeszającą Polaków, studentów i absolwentów najlepszych uczelni francuskich. W program zaangażowało się 100 liderów ze świata nauki, sektora publicznego oraz biznesu, m.in. prezesi banków firm technologicznych, energetycznych, mediowych i farmaceutycznych. Wśród Mentorów są m.in. Jadwiga Emilewicz - minister przedsiębiorczości i technologii, Krzysztof Szczerski - szef Gabinetu Prezydenta RP, Piotr Naimski - pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej. Każdy Mentor zgodził się wziąć pod opiekę jednego studenta. „Chcemy świętować 100-lecie niepodległości patrząc w przyszłość, budując połączenia między pokoleniami i wzmacniając więzi łączące Polaków mieszkających w kraju i za granicą” – mówi Franciszek Hutten-Czapski, szef Boston Consulting Group w Warszawie oraz polskiego hubu BCG GAMMA.

IV edycja Poland 2.0 odbywa się pod honorowym patronatem Ambasady RP w Londynie, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Zdrowia.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 08.11.2018, 12:13
Źródło informacji Poland 2.0 Summit i BCG
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ