Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W 2013 roku Deutsche Bundesstiftung Umwelt wraz z Ambasadą Republiki Federalnej Niemiec zwrócili się do Klubu Publicystów Ochrony Środowiska EKOS z propozycją zorganizowania konkursu mającego za zadanie wsparcie i popularyzację problematyki ochrony klimatu w polskich mediach.
Celem konkursu jest kształtowanie świadomości ekologicznej w społeczeństwie na temat konsekwencji, jakie niosą zmiany klimatu zarówno w gospodarce, środowisku przyrodniczy, jak też w życiu każdego z nas. Konkurs ma za zadanie wyróżnić prace dziennikarzy zaangażowane w tematykę klimatu, promować nowatorskie technologie mające istotny wpływ na przeciwdziałanie niekorzystnym zjawiskom klimatycznym. W sposób przystępny i zrozumiały uświadamiać, że także nasze codzienne działania mogą przyczynić się do ograniczenia zagrożenia wywołanego efektem cieplarnianym.
Do oceny prac powołano jury pod przewodnictwem prof. dr. hab. inż. Macieja Nowickiego, dwukrotnego ministra środowiska.
Laureatami konkursu w roku 2018 zostali:
- Nagroda główna, red. Edwin Bendyk - Polityka - za art. „Dla nas tylko Ziemia”,
- Drugie miejsce, red. Paweł Strawiński - Forbes - za art. „Coraz gorszy klimat”,
- Trzecie miejsce, red. Karolina Baca-Pogorzelska - Dziennik Gazeta Prawna - za art. „Odnowić to, co nieodnawialne”,
- Nagrodą specjalną w kategorii „Czysta energia dla Polski” jury uhonorowało red. Barbarę Warpechowską - Puls Biznesu - za art. „Fotowoltaika wyjdzie z kąta”.
Jury przyznało dwa wyróżnienia:
- red. Anecie Wieczerzak-Krusińskiej - Rzeczpospolita - za art. „Jaka jest opłacalność instalacji fotowoltaicznych? To zależy”,
- red. Bartłomiejowi Derskiemu - WysokieNapiecie.pl - za art. „10 tys. rodzin zainwestuje w zieloną energię”.
Nagrody wręczone zostaną w czasie gali, która odbędzie się, w Wielkiej Sali Asamblowej Zamku Królewskiego w Warszawie, 15 listopada o godz. 18:00, w obecności przedstawicieli Ambasady Republiki Federalnej Niemiec, Fundacji DBU i z udziałem przedstawicieli urzędów centralnych, posłów i wielu VIP-ów. a także sympatyków – dziennikarzy nie związanych z konkursem. Wstęp na galę wyłącznie z zaproszeniami.
Po części oficjalnej zapraszamy na lampkę wina i poczęstunek.
KONTAKT:
e-mail: biuro@dziennikarzedlaklimatu.pl
tel. kom. +48 602 271 271
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 13.11.2018, 13:28 |
Źródło informacji | Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Globalna społeczność Bigo Live będzie świętować kolejny rok wpływowej działalności podczas dorocznej gali
- 22.01.2025, 09:57
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Media OutReach
-
Laicy równie często jak znawcy przeżywają dreszcze emocji słuchając Pendereckiego PAP
Słuchając "Siedmiu bram Jerozolimy" Krzysztofa Pendereckiego laicy równie często jak znawcy przeżywają dreszcze emocji. Choć znawcy bardziej analizowali fragmenty utworu, to jego odbiór emocjonalny nie różnił się w zależności od stopnia przygotowania odbiorców - pokazał eksperyment UJ.- 21.01.2025, 08:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Nauka w Polsce